جستجو
فیلترهای عمومی
دقیقا همین عنوان
جستجو در عناوین
جستجو در متن محتوا
فیلتر بر اساس سبک محتوا
نوشته‌ها
برگه‌ها
پایگاه مستندات

سهم دفاتر اسناد رسمی از آینده چیست؟

5/5

مشکلات ریز ودرشت بیرونی و درونی دفاتر کم نیستند. مسایلی که گریبان دفاتر را گرفته‌اند تا برای استقرار، حفظ جایگاه کنونی و پارجا بودن ناچاریم با آنها مقابله کنیم. این مسایل اگر مهمترین مسایل ما نیستند متاسفانه اولین مسایل ما هستند.

اموری مانند اسناد خودرو، تبیین صلاحیت انحصاری و ایستادگی در هجومی هدفدار که گاهی، با کمک گماشتگان داخلی و همکارنما، انجام می‌شود

گویی اجازه نمی‌دهد تا سردفتران و کانون‌های تهران و استان‌ها

به آینده باندیشند.

اما مهمترین پرسش این است که در آینده دفاتر در کجای توسعه ایستاده‌اند؟ نقش دفاتر و کارکرد انها در آینده چیست؟

اینها پرسش‌هایی گاه نگران کننده است. با توجه به الکترونیکی شدن روابط و معاملات و تدوین مقررات ملی و موافقت نامه‌ها و عهدنامه‌های بین المللی درخصوص نظم دهی تجارت‌های بین المللی و الکترونیکی، پیش بینی فضای مطمئن اسناد الکترونیکی و غیر قابل خدشه بودن آنها ،یک پرسش را مطرح می‌کند:

آیا نیازی به مداخله شخصی بنام سردفتر ونهادی بنام دفترخانه در اینده احساس می‌شود؟

به نظر می‌رسد در دوره‌های آینده مدیریت کانون سردفتران باید جایگاه سردفتران و کانون، باز تعریف شود. شیوه تدوین اسناد با توجه به مقرررات دولت الکترونیک باید باز تعریف شود

رسالت مدیران آینده، تبیین جایگاه جدید سردفتری و تعریف دوباره از سردفتر است.

- دیدگاه‌ها -

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

از آنجا که خدمات دفاتر اسناد رسمی گستره‌ایی به وسعت ایران اسلامی دارد ما را برآن داشت تا در جهت هرچه بیشتر آشنا کردن مردم با مزایای سند رسمی و در عین حال ارائه اطلاعات مفید و کاربردی به جامعه فرهیخته دفاتر اسناد رسمی گامی ولو اندک در جهت توسعه سند رسمی که ارتباط تنگاتنگی با امنیت اجتماعی جامعه دارد برداریم بدین منظور سایت مذکور در جهت ارائه آخرین اخبار و اطلاعات باذکر این نکته که فاقد هرگونه جنبه تبلیغاتی می‌باشد جهت خدمت به مردم و جامعه دفاتر اسناد رسمی راه اندازی نموده و دست یاری به سوی همه فرهیختگان جامعه حقوقی کشور دراز کرده و اسمتدادی به روشنی آفتاب دانش میطلبیم.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق مطالب و اطلاعات برای دفتر اسناد رسمی 662 تهران محفوظ می‌باشد، هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی خواهد داشت.

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x