مدارک مورد نیاز جهت وکالت تعویض پلاک خودرو

مدارک مورد نیاز جهت وکالت تعویض پلاک خودرو #

 

از انجا که هیچگاه مقنن برای یک امر اختیاری، قانون وضع نمی‌کند لذا بر اساس ماده ۲۹ قانون تخلفات رانندگی، بعد از هر تعویض پلاک خودرو، تنظیم سند رسمی انتقال ان در دفاتر اسناد رسمی الزامی است لازم است بدانیم، دادگاه‌ها و مراجع قضایی و شوراهای حل اختلاف در رسیدگی‌های خود صرفا برگ گمرکی و سند مالکیت کمپانی و اسناد رسمی تنظیمی در دفاتر اسناد رسمی را ملاک مالکیت قرار می‌دهند.

 

در هنگام مراجعه حهت تنظیم سند وکالت تعویض پلاک خودرو مدارک مورد نیاز شامل موارد زیر است. حتما قبل مراجعه مدارک را آماده نموده و آنها را همراه داشته باشید.

 

 1. آخرین سند قطعی اعم از برگ گمرکی یا برگ کمپانی یا بنچاق قطعی منقول به نام فروشنده
 2. شناسنامه مالکیت (یا برگ سبز خودرو)
 3. اصل شناسنامه و کارت ملی مالک 
 4. کپی کارت ملی وکیل و همچنین آدرس، کدپستی و شماره تلفن همراه وکیل (خریدار)

 

صرفا جهت اطلاع: #

 • در وکالت کاری تعویض پلاک خودرو لطفا تاریخی جهت انجام تعویض پلاک تعیین تا وکیل در مهلت تعیین شده نسبت به فک پلاک مالک اقدام نماید.
 • ارایه بیمه نامه معتبر شخص ثالث و مفاصا حساب عوارض خودرو در وکالت کاری الزامی نمی‌باشد.

 

دفتر اسناد رسمی ۶۶۲ تهران

2 پاسخ

 1. درود
  بنده خیلی نیازمند مشاورع و راهنمایی هستم؛ لطفا بزرگواری کرده و راهنمایی‌ام بفرمایید.
  بنده میخوام که وکالت بدم واسه تعویض پلاک؛ در محضر هم تمام کارها که انجام شد، درآخر سیستم برای ثبت محضری و کامپیوتری؛ متاسفانه جواب نداد…
  ‘دفتردار’ گفتند که شاید بدلیل سربازی نرفتن باشد؛ ولیکن بنده دو سه ماهی هست که دانشگاه را تمام کرده‌ام و هنوز فرصت دارم جهت تعیین‌تکلیف ادامه تحصیل یا خدمت..!!
  خواهشا راهنمایی بفرمایید چه باید کنم و به کجا باید مراجعه کرد؟
  نیاز فوری به راهنمایی‌تان دارم.. یک دنیا سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از آنجا که خدمات دفاتر اسناد رسمی گستره‌ایی به وسعت ایران اسلامی دارد ما را برآن داشت تا در جهت هرچه بیشتر آشنا کردن مردم با مزایای سند رسمی و در عین حال ارائه اطلاعات مفید و کاربردی به جامعه فرهیخته دفاتر اسناد رسمی گامی ولو اندک در جهت توسعه سند رسمی که ارتباط تنگاتنگی با امنیت اجتماعی جامعه دارد برداریم بدین منظور سایت مذکور در جهت ارائه آخرین اخبار و اطلاعات باذکر این نکته که فاقد هرگونه جنبه تبلیغاتی می‌باشد جهت خدمت به مردم و جامعه دفاتر اسناد رسمی راه اندازی نموده و دست یاری به سوی همه فرهیختگان جامعه حقوقی کشور دراز کرده و اسمتدادی به روشنی آفتاب دانش میطلبیم.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق مطالب و اطلاعات برای دفتر اسناد رسمی 662 تهران محفوظ می‌باشد، هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی خواهد داشت.