جستجو
فیلترهای عمومی
دقیقا همین عنوان
جستجو در عناوین
جستجو در متن محتوا
فیلتر بر اساس سبک محتوا
نوشته‌ها
برگه‌ها
پایگاه مستندات

اقرارنامه وصول کلیه مطالبات در زندگی مشترک از سوی زوجه

اقرارنامه وصول کلیه مطالبات در زندگی مشترک

متن حقوقی سند اقرارنامه وصول کلیه مطالبات در زندگی مشترک از سوی زوجه:

 

در مورخه متن سند حاضر این دفتر گردیدند خانم ………….. بشرح فوق و بعد الحضور اقرار نمودند که اینجانب به عنوان زوجه در سند نکاحیه به شماره ترتیب …………… مورخ ……… دفتر  رسمی ثبت ازدواج شماره …….…… تهران و بعد الحضور وفق مواد ۱۲۵۹ الی ۱۲۸۲ قانون مدنی ایران اقرار نمودم که تمامی مهریه و اجرت المثل ایام زندگی مشترک و نفقه و سایر مطالبات مرتبط با دوره زندگی مشترک فی‌مابین خود (زوجه) و آقای …..…. (زوج) به شرح فوق را که به مبلغ …………. ریال تقویم گردیده است طی دو فقره چک به شماره‌های ………………… که مورد قبول اینجانبان می‌باشد از بشرح فوق به عنوان زوج در سند نکاحیه فوق دریافت نمودم و ادعا و اعتراضی ندارم چنانچه هرگونه ادعا یا اعتراضی در خصوص مطالبه مهریه و سایر موارد فوق مطرح نمایم از درجه اعتبار ساقط بوده و در هیچ یک از محاکم قضایی و انتظامی و غیره مسموع نخواهد بود.

 

مستندات:

پاسخ دفتر رسمی ثبت ازدواج شماره

  • توصیه می‌شود عبارت ذیل از طرفین اخذ شود
  • اینجانبان امضاء کنندگان ذیل تمامی این متن را سطر به سطر خواندیم و فهمیدیم و قبول و امضاء نمودیم و هیچ اعتراضی علیه این دفترخانه و سردفتر آن نداریم.

صرفا جهت اطلاع: به موجب ماده ۷۰ قانون ثبت هرکس به موجب سند رسمی اقرار به اخذ وجه یا مالی کرده یا تادیه وجه یا تسلیم مالی را تعهد نموده، مدعی شود که اقرار یا تعهد در مقابل سند رسمی یا عادی یا حواله یا برات یا چک یا فته طلبی بوده است که طرف معامله به او داده آن تعهد انجام نشده یا حواله یا برات یا چک یا فته طلب پرداخت نگردیده است این دعوا قابل رسیدگی خواهد بود.

بنابراین چنانچه وصول مهریه در ازای چک یا سفته‌ای بوده که وصول نشده زوجه می‌تواند از طریق مراجع قضایی اقدام نماید همچنین اگر ثابت شود که اقرار فاسد یا اشتباه بوده یا در اثر اضطرار و اکراه بدون رضایت بوده اقرار اعتباری نخواهد داشت و زوجه می‌تواند با مراجعه به مراجع قضایی عدم وصول مهریه را اثبات نماید.

 

دفتر اسناد رسمی ۶۶۲ تهران آمادگی کامل جهت تنظیم سند اقرارنامه وصول کلیه مطالبات در زندگی مشترک از سوی زوجه و ارایه مشاوره حقوقی و ثبتی در این زمینه را دارد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

از آنجا که خدمات دفاتر اسناد رسمی گستره‌ایی به وسعت ایران اسلامی دارد ما را برآن داشت تا در جهت هرچه بیشتر آشنا کردن مردم با مزایای سند رسمی و در عین حال ارائه اطلاعات مفید و کاربردی به جامعه فرهیخته دفاتر اسناد رسمی گامی ولو اندک در جهت توسعه سند رسمی که ارتباط تنگاتنگی با امنیت اجتماعی جامعه دارد برداریم بدین منظور سایت مذکور در جهت ارائه آخرین اخبار و اطلاعات باذکر این نکته که فاقد هرگونه جنبه تبلیغاتی می‌باشد جهت خدمت به مردم و جامعه دفاتر اسناد رسمی راه اندازی نموده و دست یاری به سوی همه فرهیختگان جامعه حقوقی کشور دراز کرده و اسمتدادی به روشنی آفتاب دانش میطلبیم.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق مطالب و اطلاعات برای دفتر اسناد رسمی 662 تهران محفوظ می‌باشد، هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی خواهد داشت.

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x