جستجو
فیلترهای عمومی
دقیقا همین عنوان
جستجو در عناوین
جستجو در متن محتوا
فیلتر بر اساس سبک محتوا
نوشته‌ها
برگه‌ها
پایگاه مستندات

گواهی سر دفتران اسناد رسمی در قبال قولنامه های عادی

متن حقوقی گواهی سر دفتران اسناد رسمی در قبال قولنامه های عادی

 

مطابق بند 89 مجموعه بخشنامه های ثبتی ت آبان 1376،

الف) مداخله و مباشرت دفاتر اسناد رسمی در تهیه و تنظیم قولنامه عادی خلاف شئون سر دفتری و ممنوع است.

ب) در مواردی که طرفین قولنامه عادی یا مدارک دیگری میان خود شرط کرده باشند که در موعد معین سند معامله آنان در دفتر خانه مشخص ثبت شود، چنانچه سند موضوع قولنامه در موعد مقرر در آن دفتر به ثبت نرسد به درخواست کتبی ذینفع به صدور گواهی از طرف سردفتر در زمینه علت عدم انجام معامله در نمونه‌ای که به ضمیمه این بخشنامه صادر می‌شود بلامانع خواهد بود.

این گواهی سر دفتر بدین صورت است:

نظر به اینکه با توجه به مدارک ابرازی از طرف آقای / خانم ……….. مقرر بوده است سند …… حاکی از (انتقال قطعی، اجاره، صلح) ملک پلاک ………. واقع در ……… با شرط مذکور در آن مدارک در تاریخ ………در این دفتر خانه به ثبت برسد، از آنجا که سند مذکور به علت …….. (علت به طور صریح و دقیق نوشته شود ) تا آخر وقت اداری روز ….. ثبت نشده است، به تقاضای آقای / خانم …….. و بر اساس دستور شماره ………….. این گواهی از طرف اینجانب …………سر دفتر / کفیل دفتر تنظیم و به نامبرده تسلیم گردید.

 

 

سر دفتر / کفیل دفتر                                                                      مهر و امضاء

 

دفتر اسناد رسمی ۶۶۲ تهران

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

از آنجا که خدمات دفاتر اسناد رسمی گستره‌ایی به وسعت ایران اسلامی دارد ما را برآن داشت تا در جهت هرچه بیشتر آشنا کردن مردم با مزایای سند رسمی و در عین حال ارائه اطلاعات مفید و کاربردی به جامعه فرهیخته دفاتر اسناد رسمی گامی ولو اندک در جهت توسعه سند رسمی که ارتباط تنگاتنگی با امنیت اجتماعی جامعه دارد برداریم بدین منظور سایت مذکور در جهت ارائه آخرین اخبار و اطلاعات باذکر این نکته که فاقد هرگونه جنبه تبلیغاتی می‌باشد جهت خدمت به مردم و جامعه دفاتر اسناد رسمی راه اندازی نموده و دست یاری به سوی همه فرهیختگان جامعه حقوقی کشور دراز کرده و اسمتدادی به روشنی آفتاب دانش میطلبیم.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق مطالب و اطلاعات برای دفتر اسناد رسمی 662 تهران محفوظ می‌باشد، هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی خواهد داشت.

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x