فیلترهای عمومی
دقیقا همین عنوان
جستجو در عناوین
جستجو در متن محتوا
فیلتر بر اساس سبک محتوا
نوشته‌ها
برگه‌ها
پایگاه مستندات

متن حقوقی سند اقرار بخشش مهریه

 

در تاریخ متن سند حاضر این دفتر گردیدند خانم ………… با مشخصات فوق و آقای ……….… با مشخصات فوق بترتیب زوجه و زوج سند نکاحیه شماره مورخ دفتر رسمی ازدواج شماره …… و بعد الحضور زوجه در نهایت صحت مزاج و عقل و دماغ و با قصد و رضا و میل و اراده و اختیار کامل اقرار و اعلام صریح و صحیح شرعی و قانونی نمود که اینجانب تمامی مهریه متعلق به خود مندرج در نکاحیه مذکور که عبارت از یک جلد کلام اله مجید بانضمام عدد سکه تمام بهار آزادی و همچنین هزینه یک سفر زیارتی به کربلای معلی بوده را تماماٌ به زوج بذل و بخشش نموده‌ام و از این پس نسبت به آن حقی ندارم همچنین اقرار می‌نمایم که سایر حقوق مادی خود را نیز تا این تاریخ از همسر خود دریافت نموده‌ام و ضمن عقد خارج لازم (که فی مابین اینجانب و آقای منعقد شده) هرگونه ادعا و اعتراض بعدی و احتمالی خود را ولو بعنوان تضرر و غیره از خود سلب و ساقط می‌نمایم. و زوج نیز اقرار نمود که بذل مهریه مورد قبول و پذیرش اینجانب می‌باشد وحق هرگونه ادعا و اعتراضی را ازخود سلب و ساقط می‌نمایم.

این سند که بمنزله اقرار نامه بخشش مهریه وسایر حقوق مالی زوجه بشرح فوق میباشد بنا بتقاضای زوجین بویژه زوجه (خانم ) تنظیم وبه ثبت رسید ونامبردگان باعلم واطلاع کامل از مفاد و مندرجات آن اقدام به امضاء نمودند و زوجین حق هرگونه ادعا و اعتراضی را درحال و آینده ازخود سلب و ساقط نمودند و در صورت اعتراض از درجه اعتبار ساقط بوده وکان لم یکن تلقی می‌گردد و مسئولیت تمامی موارد با نامبردگان بوده و این دفترخانه هیچ مسئولیتی ندارد.

زوجین مذکور نیز مراتب رضایت و اهلیت و هویت و قصد و رضای یکدیگر را گواهی و تائید می‌نمایند.

برابر نامه شماره ….. مورخه …………. دفتر ازدواج شماره ………….. تا این تاریخ نسبت به نکاحیه مذکور و مهریه مندرج درآن اجرائیه صادر نگردیده و حق زوجه بقوت و اعتبار خود باقیست.

 

صرفا جهت اطلاع:

 دفترخانه قصد تنظیم سند بذل مهریه  زوجه دارد، بااستعلام از دفترازدواج ، نسبت به مهریه اجراییه صادرشده است تکلیف چیست؟ وفق ماده ۹۸ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ، چنانچه زوجه پس ازصدوراجراییه درخصوص مهریه ، ازادامه عملیات منصرف و اقدام به ابراء ذمه زوج نماید ، مشمول نیم عشر نشده و تنظیم سند دراین شرایط بلااشکال است .

به استناد ماده ۹۸ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت نیم عشر در ابرا  و بخشش و بذل وصول نمیشود.

ماده 98 – چنانچه زوجه پس از صدور اجرائیه در خصوص وصول مهریه و لازم‌الاجراء شدن (‌اعم از اجرائیه اسناد رسمی و آراء محاکم و مراجع‌قضائی) به هر علت از ادامه عملیات اجرائی منصرف شود از پرداخت نیم عشر دولتی معاف خواهند بود.
‌حکم این ماده به پرونده‌های اجرائی سابق که مختومه شده‌اند و نیم‌عشر دولتی آنها وصول نشده نیز تسری می‌یابد .

 

دفتر اسناد رسمی ۶۶۲ تهران

اقرارنامه دریافت مهریه به صورت ورثه‌ای

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x