جستجو
فیلترهای عمومی
دقیقا همین عنوان
جستجو در عناوین
جستجو در متن محتوا
فیلتر بر اساس سبک محتوا
نوشته‌ها
برگه‌ها
پایگاه مستندات

مشارکت نامه شرکت ها با سازمان بنادر و کشتیرانی

متن حقوقی سند مشارکت نامه شرکت ها با سازمان بنادر و کشتیرانی

 

در تاریخ فوق حاضر دفتر گردیدند اعضای گروه مشارکت …………… (با مشخصات فوق الذکر) و نماینده رسمی گروه مشارکت شرکت ……….. (با مشخصات فوق الذکر)
– شماره حساب این گروه مشارکت برای دریافت حق‌الزحمه از کارفرما و نشانی دبیرخانه گروه مشارکت برای انجام مکاتبات در زمان عقد قرارداد توسط نمایندگان فوق به کارفرما اعلام می‌شود.
– اینجانبان امضاکنندگان ذیل، در قبال این مشارکت‌نامه مسؤولیت تضامنی داریم و اگر دارایی هر کدام برای تأدیه تمام خسارت وارد به کارفرما و طرح/پروژه ناشی از قصور گروه مشارکت کافی نباشد هر یک مسؤول پرداخت خسارات وارده و انجام تمام تعهدات قراردادی می‌باشیم. در صورت بروز هر گونه فعل با ترک فعل مستند به هر یک از اعضای گروه مشارکت که منجر به ضبط ضمانت‌نامه‌های بانکی یا هر گونه اشکال در مطالعه و اجرای کار ارجاع شده به مشارکت شود، اعم از آنکه قصور یا تقصیری مرتکب شده باشد، تمام امضاکنندگان دارای مسؤولیت تضامنی بوده و متعهد به جبران تمام خسارت‌های وارد به کارفرما هستند. هر قرار و توافق بین طرف‌های مشارکت بر خلاف مفاد این مشارکت‌نامه، قبل و بعد از این ‌مشارکت نامه، در مقابل کارفرما و اشخاص ثالث کان‌لم‌یکن می‌باشد. همچنین همگی متعهد به انجام موارد زیر هستیم:

 1. با مشارکت فعال در ارائه خدمات مشاوره طرح پروزه موضوع مشارکت‌نامه شرکت کرده و فعالیت‌هایی که در این خصوص به ما ارجاع می‌شود را با مشارکت کامل یکدیگر و در اختیار گذاشتن کامل توان فنی، مهندسی تجهیزاتی مالی و انسانی و سایر امور مربوط برای انجام کارهای ارجاع شده به بهترین نحو به طور کامل اجرا کنیم.
 2. هیچ یک از طرف‌های مشارکت نمی‌تواند تمام یا هر یک از فعالیت‌های موضوع این مشارکت‌نامه را با دیگران انجام داده و یا به عنوان شریک ضامن یا غیر ضامن در شرکت یا مشارکت دیگر با موضوع این مشارکت‌نامه داخل شود.
 3. از واگذاری طرح یا پروژه موضوع مشارکت‌نامه، به شخص ثالث بدون رضایت تمام شریک‌ها و کارفرما خودداری کنیم.
 4. نحوه تقسیم وظایف، شرح وظایف و سهم‌الشرکه که انجام وظایف هر یک از اینجانبان طبق چارچوب درخواست پیشنهاد کارفرما، در اسناد پیشنهاد فنی و مالی گروه مشارکت مشخص و ضمیمه قرارداد طرح/ پروژه موضوع مشارکت می‌باشد.
 5. نحوه توزیع حق‌الزحمه دریافتی از کارفرما بین اینجانبان (سهم‌الشرکه مالی) مطابق جدول ارائه شده در اسناد مالی گروه مشارکت می‌باشد. همچنین پرداخت کسور قانونی هر یک از اعضا در قرارداد (از قبیل بیمه، مالیات، عوارض و هر گونه حقوق دولتی) به نسبت سهم‌الشرکه مالی و به تفکیک مرجع مربوط به هر یک از اعضا (شعبه بیمه، حوزه مالیاتی و مانند آن) است.
 6. هرگونه تغییر اساسنامه، هیأت مدیره و مدیرعامل در هر یک از اعضای حقوقی گروه مشارکت را ظرف ۱۵ روز به کارفرما اعلام کنیم.
 7. مالکیت تمام رویه‌ها، اسناد، گزارش‌ها و خروجی‌های طرح/ پروژه موضوع مشارکت را حین انجام تعهدات و بعد از آن، همواره متعلق به کارفرما دانسته و فقط با مجوز کتبی وی و همچنین با اجازه سایر اعضا گروه مشارکت مجاز به استفاده از آنها در موضوعات خارج از موضوع این مشارکت‌نامه می‌باشیم.
 • اجرای این مشارکت‌نامه به استناد ماده (۱۰) قانون مدنی برای طرف‌های مشارکت الزامی است و امکان رجوع اذن از این مشارکت از سوی هر یک از طرف‌های مشارکت یا به اتفاق تمام اعضا از تاریخ امضا تا پایان تسویه حساب با کارفرما و آزادی تضامین قراردادی و یا تعیین تکلیف تضامین قراردادی و موافقت کتبی کارفرما، میسر نیست.

تبصره ۱) بعد از انعقاد قرارداد طرح/پروژه موضوع مشارکت، در صورت فوت هر یک از اشخاص حقیقی و یا انحلال هر یک از اشخاص حقوقی و یا نیاز به تغییر نماینده گروه مشارکت، باید با توافق سایر طرف‌های مشارکت و با دارا بودن شرایط درخواست پیشنهاد کارفرما (RFP) و با تأیید وی، شخص دیگری جایگزین و سند مربوط به این مشارکت‌نامه پس از ثبت در دفتر ثبت اسناد، الحاق و به کارفرما ارائه شود.

تبصره ۲) در صورت عدم ارجاع کار از سوی کارفرما به گروه مشارکت، این مشارکت‌نامه کان‌لم‌یکن می‌باشد.
-طرف‌های مشارکت ملتزم به رعایت ضوابط و دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و تمام قوانین و مقررات مربوط به موضوع این مشارکت‌نامه هستند.

 • در صورت بروز حوادث قهری (موضوعات ذیل ماده ۲۸ شرایط عمومی همسان قراردادهای خدمات مشاوره مصوب ۱۳۷۹) و یا اختلاف بین طرف‌های مشارکت در خصوص اجرای این مشارکت‌نامه، کانون کارشناسان دادگستری به عنوان داور اعلام نظر خواهد کرد.
 • در صورت نقض هر یک از موارد مندرج در این مشارکت‌نامه یا سایر ضوابط و مقررات مربوط، کارفرما مطابق مقررات موضوعه و قرارداد منعقده اقدام و موضوع را به معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور به منظور انجام اقدامات مقتضی اعلام می‌کند.
 • گروه مشارکت و یا هر یک از اعضای آن مجاز است مسئولیت انجام این مشارکت‌نامه را از طریق پوشش‌های بیمه‌ای معتبر تضمین نماید.
 • تمام امضا کنندگان ذیل به این وسیله حق هر گونه اعتراض نسبت به این مشارکت‌نامه را از خود ساقط می‌کنند.

 

دفتر اسناد رسمی ۶۶۲ تهران

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x