جستجو
فیلترهای عمومی
دقیقا همین عنوان
جستجو در عناوین
جستجو در متن محتوا
فیلتر بر اساس سبک محتوا
نوشته‌ها
برگه‌ها
پایگاه مستندات

متون حقوقی سند انتقال آپارتمان تجاری

 

– مورد معامله شش‌دانگ یک واحد تجاری با قدرالسهم از عرصه کل ومشاعات ومشترکات و با جمیع حقوق و امتیازات و جمیع متعلقات شرعیه وعرفیه مربوط به آن بدون استثناء و بانضمام کلیه حقوق فروشنده نسبت به امتیازات برق اختصاصی و بقدر السهم از امتیاز آب و برق و گاز اشتراکی منصوبه در آن. مفاد بند ۹۱ مجموعه بخشنامه‌های ثبتی و بخشنامه شماره ۱۳۵۷۳۰/۹۰ مورخ ۹۰/۷/۲۵ سازمان ثبت بخریدار تذکر و تفهیم گردید.

– اسقاط کافه خیارات متصوره خصوصا خیار غبن ولو به هر درجه که باشداز طرفین بعمل آمد. قبض و اقباض نیز از ناحیه طرفین بعمل آمدو فروشنده متعهد وملتزم گردید چنانچه کشف فسادی از لحاظ مالکیت در مورد معامله حادث و یا مورد معامله مستحق للغیر درآید شخصا پاسخگو باشد وکلیه غرامات و ضرر وزیان وارده به خریدار را جبران وپرداخت نماید.و مسئولیت انجام معامله کلا با متعاملین است. خریدار ضمن اطلاع کامل از محل وقوع ملک وکمیت وکیفیت آن اقدام به انجام معامله واقرار به تصرف محل مورد بیع نمود.

– ضمنا فروشنده به خریدار مزبور وکالت با حق توکیل به غیر داد تا چنانچه در تنظیم مستندات مبنا ویا در تنظیم این سند احتمالا اشتباه یا سهو قلم روی داده باشد نسبت به رفع آن ولو با تنظیم وامضا اقرارنامه اصلاحی بدون آنکه در ماهیت این سند خللی وارد سازد اقدام نماید.

– این سند بنا به تقاضای متعاملین مذکور باستناد پایان کار مذکور که برویت خریدار رسیده ونامبرده ضمن اقرار به اطلاع وآگاهی کامل از مفاد ومندرجات پایان کار مذکور و تطبیق آن با مورد معامله وتاریخ صدور آن و عدم مغایرت وضع موجود مورد بیع را با پایان کار مرقوم تائید وگواهی نمود ودر صورت اثبات خلاف آن شخصا در کلیه مراحل ومراجع ذیصلاح مسئول وجوابگو میباشد این سند با موافقت متعاملین باستناد پایان کار فوق تنظیم شده است وخریدار با علم وآگاهی واطلاع کامل ازعدم دریافت پایان کار جدید با مسئولیت خویش اقدام بانجام معامله نمودند و از این بابت هیچگونه ادعایی نسبت به دفترخانه تنظیم کننده سند و فروشندگان مذکور ندارد.

– خریدار و فروشنده نسبت به اختلاف احتمالی در خصوص مساحت مندرج در اسناد و عالم واقع هیچگونه ادعایی نسبت به یکدیگر نداشته و مابه التفاوت مساحت را با یکدیگر صلح نمودند . ضمنا خریدار پاسخگوی مراجع دولتی و غیردولتی در این خصوص میباشد.

– ضمن العقد بین طرفین مقرر گردید که چنانچه مورد معامله تا تاریخ زیر بابت حقوق دولتی ومصرفی انشعابات منصوبه هرگونه بدهی احتمالی بابت هزینه های عمومی ساختمان طبق قانون تملک آپارتمانها اعم از آب وبرق وگاز وغیره ونیزهرگونه بدهی به هر یک از ارگانها ونهادها وادارات دولتی وغیره خصوصا دارائی وشهرداری و تامین اجتماعی (بدهی موضوع ماده ۱۸۷ وغیره دارائی وعوارض نوسازی ونقل و انتقال و عوارض کسب و پیشه شهرداری و اتحادیه و سایر مراجع ) بدهی معوقه داشته باشد خریدار از مال خود می پردازد .

– مورد معامله به اقرار فروشنده مرقوم و شرح در گواهی دارایی ذیل الذکر دارای کاربری تجاری می باشد.

– متعاملین فوق متضامنا مسئول کسر پرداخت احتمالی حق الثبت به خزانه دولت می باشند و چنانچه اضافه پرداختی در هر مورد داشته باشند از آن صرف نظر می‌نمایند. بخشنامه ۹۰/۱۳۵۷۳۰ مورخ ۱۳۹۰/۷/۲۶ سازمان ثبت جهت تعویض سند مالکیت وصدور سند مالکیت کاداستری به خریدار تذکر و تفهیم گردید.

 

دفتر اسناد رسمی ۶۶۲ تهران

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x