تعهد نامه متقاضيان ثبت و پلاك وسايل پرنده كوچك هدايت پذير ( پهپاد)

 متن حقوقی سند  تعهد نامه متقاضيان ثبت و پلاك وسايل پرنده كوچك هدايت پذير ( پهپاد) : اينجانب: ………………… با مشخصات فوق مالكيت قطعي خود را نسبت به يك دستگاه پرنده پهپاد به شماره سريال ……………..مدل …………..pro رنگ ………….و راديو كنترل آن به شماره …………………….كه تصوير واضح و اصلي آن را )آپلود( در سامانه سازمان هواپيمايي كشوري قرار خواهم داد اعلام و پاسخگوي هرگونه عواقب بعدي اين اقرار مالكيت به سازمان هواپيمايي كشوري در قبال ادعاي ساير اشخاص حقيقي، حقوقي و مراجع ذي صلاح رسمي قضايي، انتظامي و نظامي مي باشم.

لذا تعهدات زير كه بر اساس اعلام و اقرار به مالكيت بر پهپاد مذكور به شرح زير مقرر شده است را با دقت و فهم دقيق مطالعه و با علم وآگاهي نسبت به مطالب آن ، خود را ملتزم و متعهد دانسته و عواقب نقض آن را طبق قانون سازمان هواپيمايي كشوري پذيرا هستم.
1. متعهد و مكلف هستم، پس از ثبت اين اقرار نامه به مالكيت در دفتر اسناد رسمي ، وسيله پرنده فوق را در سامانه مربوط به ثبت مالكين در سايت سازمان هواپيمايي كشوري با مشخصات دقيق خودم به ثبت رسانده و تا مرحله دريافت پلاك و شماره شناسايي پهپاد و مقررات ابلاغي اقدام نمايم.
2. متعهد و ملتزم مي شوم ، تصوير آپلود شده توسط اينجانب از پهپاد مذكور در سامانه سازمان هواپيمايي كشوري از لحاظ تصوير همان پهپاد مذكور در اين تعهد نامه بوده و هيچ گونه مغايرت تصويري و ابعادي و فني ( طول بال، وزن ، سطح پروازي ، قدرت و ساير مشخصات) با تصوير و اطلاعات ثبت شده توسط اينجانب در سامانه سازمان هواپيمايي ندارد.
3. متهد و ملتزم مي گردم از هرگونه تغيير در ابعاد و مشخصات فني پهپاد ثبت شده در سامانه كه در اين تعهد نامه درج گرديده بدون اخذ مجوز رسمي از سازمان هواپيمايي كشوري خودداري نمايم.
4. ملتزم و متعهد مي شوم پس از دريافت پستي هولوگرام (پلاك) مخصوص پهپاد ثبت شده مذكور كه توسط سازمان هواپيمايي كشوري به اقامتگاه اصلي اينجانب ارسال خواهد گرديد، ضمن تطابق صحت شماره آن با مشخصات پهپادي كه مشخصات آنرا در سامانه سازمان هواپيمايي آپلود نموده ام ، هولوگرام را در اسرع وقت حداكثر 48 ساعت پس از دريافت بر روي بدنه بيروني پهپاد (در محلي با قابليت ديد)با دقت نصب و در حفظ و نگهداري آن به عنوان پلاك پهپاد توجه و اقدامات لازم را انجام و از نصب آن بر هر روي پهپاد ديگري كه انجام آن تخلف است خودداري نمايم.
5. متعهد مي گردم تا اخذ گواهينامه مهارت پروازي پهپاد از هرگونه بكارگيري پرنده مذكور توسط خود يا ساير اشخاص خودداري نمايم.
6. متعهد مي شوم در صورتي كه خود قصد بكارگيري و بهره برداري از پهپاد را نداشته باشم پهپاد را صرفاً به اشخاص مورد تأييد و داراي گواهينامه مهارت پروازي معتبر از سازمان هواپيمايي كشوري كه در سامانه سازمان هواپيمايي اسامي آنان به عنوان دارندگان مجاز گواهينامه هاي پروازي ثبت گرديده با ثبت ساعت ، تاريخ و امضاء مورد تحويل و تحوّل قرار دهم.
7. در صورتي كه قصد فروش يا واگذاري پهپاد را داشته باشم ضمن دريافت فرم واگذاري از سامانه سازمان هواپيمايي كشوري براي نقل و انتقال به دفاتر اسناد رسمي مراجعه خواهم نمود و تا قبل از واگذاري در دفاتر اسناد رسمي كليه مسئوليت ها با اينجانب خواهد بود.
8. در صورت تخطي از تعهدات و يا هرگونه بهره برداري غير مجاز به هر صورت در اسرع وقت مراتب را در سامانه گزارش داوطلبانه براي بررسي به سازمان هواپيمايي كشوري براي جلوگيري از عواقب بعدي و مخاطرات پروازي داوطلبانه اطلاع دهم.
9. تعهد مي دهم در صورت مفقود شدن يا سرقت وسيله پرنده مذكور، مراتب را در اسرع وقت و حداكثر 48 ساعت هم زمان با پيگيري مقرّر معمول قانون به صورت كتبي و در سامانه به سازمان هواپيمايي كشوري اعلام نمايم.
10. در صورت ورود به منطقه يا مناطق ممنوعه يا ايجاد خسارات به اماكن ، اموال عمومي و شخصي و ورود به حريم شخصي افراد ، خود را مسئول و پاسخگو نسبت به جبران خسارات مذكور اعم از مادي و معنوي مي دانم.
11. چنانچه خلاف هر يك از موارد اعلامي فوق احراز شود؛ يا صلاحيت اينجانب از سوي مراجع ذي صلاح مورد تأييد واقع نشده يا ابطال شود و يا از سوي سازمان هواپيمايي كشوري به اينجانب اعلام شود خود را ملتزم به عدم بكارگيري و بهره برداري از پهپاد دانسته و تا تعيين و تكليف موضوع در محلي امن پهپاد را نگهداري و طبق مقررات حقوق خود را پيگيري خواهم نمود.

مستند به بند ب ماده 34 آيين نامه قانون دفاتر اسناد رسمي امضا كننده ، با اقرار به اطلاع از قوانين و مقررات مرتبط با اين سند اعلام و اظهار نمود ، مفاد سند به اينجانب تفهيم و از آن مطلع شدم.

دفتر اسناد رسمی 662 تهران 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از آنجا که خدمات دفاتر اسناد رسمی گستره‌ایی به وسعت ایران اسلامی دارد ما را برآن داشت تا در جهت هرچه بیشتر آشنا کردن مردم با مزایای سند رسمی و در عین حال ارائه اطلاعات مفید و کاربردی به جامعه فرهیخته دفاتر اسناد رسمی گامی ولو اندک در جهت توسعه سند رسمی که ارتباط تنگاتنگی با امنیت اجتماعی جامعه دارد برداریم بدین منظور سایت مذکور در جهت ارائه آخرین اخبار و اطلاعات باذکر این نکته که فاقد هرگونه جنبه تبلیغاتی می‌باشد جهت خدمت به مردم و جامعه دفاتر اسناد رسمی راه اندازی نموده و دست یاری به سوی همه فرهیختگان جامعه حقوقی کشور دراز کرده و اسمتدادی به روشنی آفتاب دانش میطلبیم.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق مطالب و اطلاعات برای دفتر اسناد رسمی 662 تهران محفوظ می‌باشد، هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی خواهد داشت.