متن حقوقی سند اقاله

 

در تاریخ ذیل حاضر گردیدند در این دفترخانه آقای …………… با مشخصات فوق و آقای ………..…. با مشخصات فوق بترتیب بعنوان خریدار و فروشنده سند قطعی غیر منقول شماره ………… مورخه …………… تنظیمی این دفترخانه و بعدالحضور با توافق و تراضی هم و با قصد و و رضا و میل و اراده و اختیار اقدام به اقاله سند موصوف نمودند بنحوی که با وقوع این سند تمامی شش‌دانگ عرصه و اعیان یک باب خانه به مساحت ………. مترمربع دارای پلاک …… فرعی از ……… اصلی واقع در ………. بخش …….. ثبت ……….. بحدود و حقوق مندرج در یک جلد سند مالکیت بشماره ثبت ………….. صفحه ………. دفتر جلد ………. املاک بخش مربوطه بشماره چاپی …………. از مالکیت ………… خارج ومجدداٌ در مالکیت …………… مستقرگردید وثمن معامله نیز به مسترد شده بنابر این برای هیچکدام از طرفین هیچ حقی تحت هیچ عنوان حقوقی و قانونی و شرعی درثمن و مثمن سند قطعی شماره …………. مورخه …….. تنظیمی این دفترخانه باقی و متصور نیست و هر کدام به حقوق قانونی خود نائل گردیدند.

این سند که بمنزله اقاله بشرح فوق می‌باشد بنا به درخواست ……………. و ……………. و به ثبت رسید و نامبردگان با علم و اطلاع کامل از مفاد و مندرجات آن اقدام به امضاء نمودند مسولیت تمامی موارد با نامبردگان بوده و این دفترخانه و سایر مراجع قانونی هیچ مسولیتی ندارند.

برابر نامه شماره ………… مورخه ………….. ثبت ………… ملک موصوف در قید رهن و بازداشت نمی‌باشد.

 

تذکرات #

  • * اقاله عبارت است از تراضی برای اعاده مالکیت حاصل از عقد سابق.
  • * اقاله وقت و نکاح بر خلاف نظم حقوق عمومی و اقاله ضمان به ضرر حقوق اشخاص ثالث می باشد و قابل اقاله نیستند.
  • * جهت اقاله محدودیت زمان وجود ندارد.
  • * اقاله اموال غیر منقول در کمتر از ۶ ماه از تاریخ تنظیم سند مشمول مالیات نخواهد بود و در قانون جهت اخذ گواهی از اداره دارایی تکلیف یا عدم تکلیف صراحت ندارد و به استناد قانون تسهیل می توان گواهی اخذ ننمود ولیکن اخذ آن توصیه می شود.
  • * اقاله ملکی که در رهن بانک است با حفظ حقوق مرتهن صحیح میباشد.
  • * مدارک لازم جهت اقاله اسناد قطعی غیر منقول اخذ استعلام بند ز از اداره ثبت لازم و ضروری به نظر می رسد گرچه اخذ گواهی دارایی به استناد قانون تسهیل در مهلت کمتر از ۶ ماه الزامی نیست.
  • * حق الثبت اقاله غیر مالی می باشد و پس از اقاله خلاصه معامله به اداره ثبت املاک ارسال می شود

 

دفتر اسناد رسمی ۶۶۲ تهران آمادگی کامل جهت تنظیم سند اقاله و ارایه مشاوره حقوقی و ثبتی در این زمینه را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از آنجا که خدمات دفاتر اسناد رسمی گستره‌ایی به وسعت ایران اسلامی دارد ما را برآن داشت تا در جهت هرچه بیشتر آشنا کردن مردم با مزایای سند رسمی و در عین حال ارائه اطلاعات مفید و کاربردی به جامعه فرهیخته دفاتر اسناد رسمی گامی ولو اندک در جهت توسعه سند رسمی که ارتباط تنگاتنگی با امنیت اجتماعی جامعه دارد برداریم بدین منظور سایت مذکور در جهت ارائه آخرین اخبار و اطلاعات باذکر این نکته که فاقد هرگونه جنبه تبلیغاتی می‌باشد جهت خدمت به مردم و جامعه دفاتر اسناد رسمی راه اندازی نموده و دست یاری به سوی همه فرهیختگان جامعه حقوقی کشور دراز کرده و اسمتدادی به روشنی آفتاب دانش میطلبیم.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق مطالب و اطلاعات برای دفتر اسناد رسمی 662 تهران محفوظ می‌باشد، هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی خواهد داشت.