متن حقوقی سند وکالت انحلال شرکت

 

مراجعه به اداره ثبت، اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری، دارائی و سایر ادارات دولتی و غیردولتی ذیربط و ارائه اسناد و مدارک مربوطه و انجام کلیه تشریفات قانونی و اداری مربوط به انحلال شرکت فوق الاشعار با حق تعیین مدیر تصفیه و ارائه صورتجلسات شرکت و ثبت آن در دفاتر ثبت شرکت‌ها و پرداخت هزینه‌های قانونی و امضای اسناد و دفاتر ثبتی در اداره ثبت شرکت‌ها و درج در روزنامه رسمی و روزنامه کثیرالانتشار و اخذ آگهی‌ها و روزنامه‌ها و طی مراحل اداری و قانونی و کاری جهت انحلال شرکت مرقوم و نیز مراجعه ادارات دارائی و ممیزی‌ها و سرممیزی‌ها و ممیزی کل و مالیات بر شرکت‌ها و سایر مراجع ذیربط در رابطه با انحلال شرکت مرقوم و عنداللزوم ارائه اظهار نامه‌های مالیاتی شرکت مذکور و تأدیه هزینه‌ها و مالیات‌ها و اخذ مفاصا حساب‌ها و گواهی‌ها و دادن هرگونه رسید، به نحوی که نیازی به حضور و امضاء مجدد موکل نباشد.

حدود اختیارات: وکیل مرقوم با حق توکیل به غیر جزاً و یا کلاً ولو کراراً و مع الواسطه و عزل و نصب وکلای انتخابی در انجام دادن تمامی تشریفات قانونی مورد وکالت از طرف موکل اختیار تام داشته و امضاء و اقدامات نامبرده به منزله امضاء و اقدامات موکل نافذ و معتبر است.

مستند به بند ب ماده 34 آیین‌نامه قانون دفاتر اسناد رسمی امضا کننده، با اقرار به اطلاع از قوانین و مقررات مرتبط با این سند اعلام و اظهار نمود ، مفاد سند به اینجانب تفهیم و از آن مطلع شدم.

 

صرفا جهت اطلاع

آخرین مدیران مشترکا موظفند “قبل از تاریخ تشکیل مجمع جهت تصمیم انحلال”، اظهارنامه ای حاوی اطلاعات مربوط به دارایی و بدهی ها در تاریخ دعوت تنظیم و به اداره امور مالیاتی تسلیم کند.

همچنین مدیران تصفیه موظفند ظرف ۶ ماه از تاریخ انحلال اظهارنامه مالیاتی تهیه و تسلیم کنند. اداره ی امور مالیاتی موظف است در خارج از نوبت رسیدگی کند و ظرف یکسال برگ تشخیص صادر کند.

تقسیم دارایی ها قبل از مفاصا حساب مالیاتی یا بدون سپردن سپرده تامین، مجاز نیست.

ماخذ محاسبه مالیات آخرین دوره ی عملکرد:

ارزش دارایی ها (آنچه فروخته شده به بهای فروش و آنچه فروخته نشده به بهای روز انحلال) منهای موارد زیر:

  • بدهی ها
  • سرمایه ی پرداخت شده
  • اندوخته
  • سودهایی که مالیات آن قبلا پرداخت شده است

 

دفتر اسناد رسمی ۶۶۲ تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از آنجا که خدمات دفاتر اسناد رسمی گستره‌ایی به وسعت ایران اسلامی دارد ما را برآن داشت تا در جهت هرچه بیشتر آشنا کردن مردم با مزایای سند رسمی و در عین حال ارائه اطلاعات مفید و کاربردی به جامعه فرهیخته دفاتر اسناد رسمی گامی ولو اندک در جهت توسعه سند رسمی که ارتباط تنگاتنگی با امنیت اجتماعی جامعه دارد برداریم بدین منظور سایت مذکور در جهت ارائه آخرین اخبار و اطلاعات باذکر این نکته که فاقد هرگونه جنبه تبلیغاتی می‌باشد جهت خدمت به مردم و جامعه دفاتر اسناد رسمی راه اندازی نموده و دست یاری به سوی همه فرهیختگان جامعه حقوقی کشور دراز کرده و اسمتدادی به روشنی آفتاب دانش میطلبیم.

تمامی حقوق مطالب و اطلاعات برای دفتر اسناد رسمی 662 تهران محفوظ می‌باشد، هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی خواهد داشت.