متون حقوقی سند وکالت انحلال شرکت مورد وكالت : مراجعه به اداره ثبت ، اداره ثبت شركتها و موسسات غير تجاري  ، دارائي  و ساير ادارات دولتي و غيردولتي ذيربط و ارائه اسناد و مدارك مربوطه و انجام كليه تشريفات قانوني و اداري مربوط به انحلال شركت فوق الاشعار   با حق تعيين مدير تصفيه و ارائه صورتجلسات شركت و ثبت آن در دفاتر ثبت شركتها و پرداخت هزينه هاي قانوني و امضاي اسناد و دفاتر ثبتي در اداره ثبت شركت ها و درج در روزنامه رسمي و روزنامه كثيرالانتشار و اخذ آگهي ها و روزنامه ها و طي مراحل اداري و قانوني و كاري جهت انحلال شركت مرقوم و نيز مراجعه ادارات دارائي و مميزيها و سرمميزيها و مميزي كل و ماليات بر شركت ها و ساير مراجع ذيربط در رابطه با انحلال شركت مرقوم و عنداللزوم ارائه اظهار نامه هاي مالياتي شركت مذكور و تأديه هزينه ها و ماليات ها و اخذ مفاصا حساب ها و گواهي ها و دادن هرگونه رسيد ، به نحويكه نيازي به حضور و امضاء مجدد موكل نباشد .

حدود اختيارات : وكيل مرقوم با حق توكيل به غير جزاً و يا كلاً ولو كراراً و مع الواسطه و عزل و نصب وكلاي انتخابي در انجام دادن تمامي تشريفات قانوني مورد وكالت از طرف موكل اختيار تام داشته و امضاء و اقدامات نامبرده بمنزله امضاء و اقدامات موكل نافذ و معتبر است .

مستند به بند ب ماده 34 آيين نامه قانون دفاتر اسناد رسمي امضا كننده ، با اقرار به اطلاع از قوانين و مقررات مرتبط با اين سند اعلام و اظهار نمود ، مفاد سند به اينجانب تفهيم و از آن مطلع شدم.

صرفا جهت اطلاع 

آخرین مدیران مشترکا موظفند “قبل از تاریخ تشکیل مجمع جهت تصمیم انحلال”، اظهارنامه ای حاوی اطلاعات مربوط به دارایی و بدهی ها در تاریخ دعوت تنظیم و به اداره امور مالیاتی تسلیم کند.

🔹همچنین مدیران تصفیه موظفند ظرف ۶ ماه از تاریخ انحلال اظهارنامه مالیاتی تهیه و تسلیم کنند. اداره ی امور مالیاتی موظف است در خارج از نوبت رسیدگی کند و ظرف یکسال برگ تشخیص صادر کند.

🔹تقسیم دارایی ها قبل از مفاصا حساب مالیاتی یا بدون سپردن سپرده تامین، مجاز نیست.

🔹ماخذ محاسبه مالیات آخرین دوره ی عملکرد:

ارزش دارایی ها(آنچه فروخته شده به بهای فروش و آنچه فروخته نشده به بهای روز انحلال) منهای موارد زیر:

◽️بدهی ها
◽️سرمایه ی پرداخت شده
◽️اندوخته
◽️سودهایی که مالیات آن قبلا پرداخت شده است.

دفتر اسناد رسمی 662 تهران 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از آنجا که خدمات دفاتر اسناد رسمی گستره‌ایی به وسعت ایران اسلامی دارد ما را برآن داشت تا در جهت هرچه بیشتر آشنا کردن مردم با مزایای سند رسمی و در عین حال ارائه اطلاعات مفید و کاربردی به جامعه فرهیخته دفاتر اسناد رسمی گامی ولو اندک در جهت توسعه سند رسمی که ارتباط تنگاتنگی با امنیت اجتماعی جامعه دارد برداریم بدین منظور سایت مذکور در جهت ارائه آخرین اخبار و اطلاعات باذکر این نکته که فاقد هرگونه جنبه تبلیغاتی می‌باشد جهت خدمت به مردم و جامعه دفاتر اسناد رسمی راه اندازی نموده و دست یاری به سوی همه فرهیختگان جامعه حقوقی کشور دراز کرده و اسمتدادی به روشنی آفتاب دانش میطلبیم.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق مطالب و اطلاعات برای دفتر اسناد رسمی 662 تهران محفوظ می‌باشد، هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی خواهد داشت.