جستجو
فیلترهای عمومی
دقیقا همین عنوان
جستجو در عناوین
جستجو در متن محتوا
فیلتر بر اساس سبک محتوا
نوشته‌ها
برگه‌ها
پایگاه مستندات

متن حقوقی سند وکالت انحلال شرکت

 

مراجعه به اداره ثبت، اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری، دارائی و سایر ادارات دولتی و غیردولتی ذیربط و ارائه اسناد و مدارک مربوطه و انجام کلیه تشریفات قانونی و اداری مربوط به انحلال شرکت فوق الاشعار با حق تعیین مدیر تصفیه و ارائه صورتجلسات شرکت و ثبت آن در دفاتر ثبت شرکت‌ها و پرداخت هزینه‌های قانونی و امضای اسناد و دفاتر ثبتی در اداره ثبت شرکت‌ها و درج در روزنامه رسمی و روزنامه کثیرالانتشار و اخذ آگهی‌ها و روزنامه‌ها و طی مراحل اداری و قانونی و کاری جهت انحلال شرکت مرقوم و نیز مراجعه ادارات دارائی و ممیزی‌ها و سرممیزی‌ها و ممیزی کل و مالیات بر شرکت‌ها و سایر مراجع ذیربط در رابطه با انحلال شرکت مرقوم و عنداللزوم ارائه اظهار نامه‌های مالیاتی شرکت مذکور و تأدیه هزینه‌ها و مالیات‌ها و اخذ مفاصا حساب‌ها و گواهی‌ها و دادن هرگونه رسید، به نحوی که نیازی به حضور و امضاء مجدد موکل نباشد.

حدود اختیارات: وکیل مرقوم با حق توکیل به غیر جزاً و یا کلاً ولو کراراً و مع الواسطه و عزل و نصب وکلای انتخابی در انجام دادن تمامی تشریفات قانونی مورد وکالت از طرف موکل اختیار تام داشته و امضاء و اقدامات نامبرده به منزله امضاء و اقدامات موکل نافذ و معتبر است.

مستند به بند ب ماده 34 آیین‌نامه قانون دفاتر اسناد رسمی امضا کننده، با اقرار به اطلاع از قوانین و مقررات مرتبط با این سند اعلام و اظهار نمود ، مفاد سند به اینجانب تفهیم و از آن مطلع شدم.

 

صرفا جهت اطلاع

آخرین مدیران مشترکا موظفند “قبل از تاریخ تشکیل مجمع جهت تصمیم انحلال”، اظهارنامه ای حاوی اطلاعات مربوط به دارایی و بدهی ها در تاریخ دعوت تنظیم و به اداره امور مالیاتی تسلیم کند.

همچنین مدیران تصفیه موظفند ظرف ۶ ماه از تاریخ انحلال اظهارنامه مالیاتی تهیه و تسلیم کنند. اداره ی امور مالیاتی موظف است در خارج از نوبت رسیدگی کند و ظرف یکسال برگ تشخیص صادر کند.

تقسیم دارایی ها قبل از مفاصا حساب مالیاتی یا بدون سپردن سپرده تامین، مجاز نیست.

ماخذ محاسبه مالیات آخرین دوره ی عملکرد:

ارزش دارایی ها (آنچه فروخته شده به بهای فروش و آنچه فروخته نشده به بهای روز انحلال) منهای موارد زیر:

  • بدهی ها
  • سرمایه ی پرداخت شده
  • اندوخته
  • سودهایی که مالیات آن قبلا پرداخت شده است

 

دفتر اسناد رسمی ۶۶۲ تهران

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x