جستجو
فیلترهای عمومی
دقیقا همین عنوان
جستجو در عناوین
جستجو در متن محتوا
فیلتر بر اساس سبک محتوا
نوشته‌ها
برگه‌ها
پایگاه مستندات

تقاضای گواهی از دفترخانه مبنی بر اعلام حضور مالک

تقاضای گواهی از دفترخانه مبنی بر اعلام حضور مالک

 

تقاضای گواهی از دفترخانه مبنی بر اعلام حضور مالک : بسمه تعالی

سردفتر محترم دفتر خانه اسناد رسمی شماره …. شهرستان 

با سلام ،

احتراما اینجانب مالک پلاک ثبتی  …….. ضمن تسلیم فتوکپی‌های (قرارداد مورخ …….. ، سند مالکیت، اظهارنامه، مفاصا حساب‌های مالیاتی و عوارض شهرداری، پایان کار و ….) اعلام می‌دارد وفق قرارداد مذکور آقای ……… یک باب خانه پلاک ثبتی ………. بخش …….. به شرح مشخصات سند مذکور را خریداری نموده، مقرر بوده در تاریخ ………. طرفین جهت تنظیم سند رسمی در آن دفترخانه حاضر شوند اکنون با ارائه مدارک مراتب آمادگی خود را اعلام، یادآور می‌شود که خریدار باید مبلغ …….…. ریال مانده وجه مورد معامله را در دفترخانه به اینجانب بپردازد. اصل مدارک جهت تنظیم سند رسمی آماده ارائه می‌باشد.

با تشکر

نام و نام‌خانوادگی (فروشنده)

امضاء

بیشتر بخوانیم 

کی از موارد شایعی که افراد به دفترخانه مراجعه میکنند برای اخذ گواهی عدم حضور است. گواهی عدم حضور یعنی گواهی سردفتر مبنی بر اینکه طرف معامله در محضر برای تنظیم سند حاضر نشده است.

این گواهی در محاکم جزو امارات برای محکوم کردن فرد مقابل محسوب میگردد، اما صدور این گواهی توسط سردفتر دارای شرایطی است که به اختصار توضیح می‌دهیم. دو شرط در هر دو طرف خریدار و فروشنده شرط است:

  1.  صددرصد در تاریخی که در مبایعنامه تعیین شده برای محضر باید به دفترخانه مراجعه نمود
  2. فقط میتوان به دفتری مراجعه کرد که شماره آن دفتر در مبایعنامه  قید شده است

علاوه بر شرایط بالا

برای صدور گواهی عدم حضور فروشنده  توصیه می شود خریدار جهت الباقی ثمن معامله چک تضمینی ارایه نماید و برای گواهی عدم حضور خریدار اخذ تمامی استعلامات لازم مثل دارایی و شهرداری و.. توسط فروشنده لازم است.

جهت صدور گواهی دفاتر اسناد رسمی تا ساعات پایانی اداری روز مقرر منتظر حضور شخص مقابل خواهند بود لذا توصیه میشود مدارک در اولین ساعات اداری ارایه و در پایان ساعت اداری دفتر اسناد رسمی به صدور گواهی اقدام نماید.

 

دفتر اسناد رسمی ۶۶۲ تهران

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

از آنجا که خدمات دفاتر اسناد رسمی گستره‌ایی به وسعت ایران اسلامی دارد ما را برآن داشت تا در جهت هرچه بیشتر آشنا کردن مردم با مزایای سند رسمی و در عین حال ارائه اطلاعات مفید و کاربردی به جامعه فرهیخته دفاتر اسناد رسمی گامی ولو اندک در جهت توسعه سند رسمی که ارتباط تنگاتنگی با امنیت اجتماعی جامعه دارد برداریم بدین منظور سایت مذکور در جهت ارائه آخرین اخبار و اطلاعات باذکر این نکته که فاقد هرگونه جنبه تبلیغاتی می‌باشد جهت خدمت به مردم و جامعه دفاتر اسناد رسمی راه اندازی نموده و دست یاری به سوی همه فرهیختگان جامعه حقوقی کشور دراز کرده و اسمتدادی به روشنی آفتاب دانش میطلبیم.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق مطالب و اطلاعات برای دفتر اسناد رسمی 662 تهران محفوظ می‌باشد، هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی خواهد داشت.

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x