فیلترهای عمومی
دقیقا همین عنوان
جستجو در عناوین
جستجو در متن محتوا
فیلتر بر اساس سبک محتوا
نوشته‌ها
برگه‌ها
پایگاه مستندات

متون حقوقی سند قرارداد مشارکت در دامپروری

 

قرارداد حاضر بر مبنای ماده ۱۰ قانون مدنی و اصل حاکمیت اراده منعقد گردیده و با اقرار به اهلیت طرفین و علم و آگاهی آنها از مفاد این قرارداد و مطابق با سایر قوانین مربوط تنظیم و به امضای طرفین رسید و طرفین ضمن عقد لازم خارج، متعهد و ملزم به اجرای تمامی مفاد این قرارداد می‌باشند.

این قرارداد فی مابین …………. به مشخصات فوق که به اختصار در قرارداد با عنوان طرف اول و سرمایه گذار معرفی ، و از سوی دیگر آقای ………… به مشخصات فوق که به اختصار در قرارداد با عنوان طرف دوم و یا نگهدارنده معرفی ؛ به شرح و موارد ذیل منعقد گردید.

ماده ۱ : موضوع قرارداد

خرید ، فروش ، نگهداری و حفاظت از دام گوسفند که تعداد آن مورد توافق طرفین می باشد ، متعلق به طرف اول قرارداد توسط طرف دوم با مشخصات قید شده در این قرارداد و طبق شرایط مندرج در این قرارداد و با تقسیم سود در بازه زمانی یکساله از تاریخ صدر سند.

تبصره ۱: گوسفندان واکسینه شده در تاریخ مقرر و فاقد هرگونه بیماری می‌باشند.

تبصره ۲: امکان افزایش و یا کاهش تعداد دام موضوع این ماده وجود خواهد داشت.

ماده ۲ : مدت قرارداد

مدت این قراداد از تاریخ ……….. لغایت تاریخ ……….. به مدت ۲ سال می‌باشد.

تبصره: طرفین می توانند در صورت توافق و تراضی و با رضایت طرفین نسبت به تمدید کتبی این قرارداد قیام نموده و در صورت تمدید امکان گنجاندن شرایط جدید در آن میسر خواهد بود.

ماده ۳ : مرکز دامپروری

مرکز اصلی کارگاه دامپروری واقع در روستای …………. از توابع …………… واقع در استان ……………. می‌باشد.

ماده ۴ : تعهدات طرف اول

طرف اول موظف و مکلف به تهیه مبلغ مورد سرمایه گذاری در زمان تعیین شده طبق توافق همدیگر به مبلغ یکصد میلیون ریال جهت تهیه یکصدو پنجاه گوسفند می‌باشد.

تبصره: طرف اول مبلغ مورد نظر را بصورت چک در وجه طرف دوم یا بصورت حواله به نام وی واریز نماید.

ماده ۵ : تعهدات طرف دوم

شریک ( نگهدارنده) مسئولیت حسن انجام کار در چهارچوب این قرارداد و ضمائم آن را به عهده دارد . به همین منظور می بایست اقدامات لازم جهت نگهداری و حفاظت دام ها ، نحوه تغذیه ،چکاب های دوره ای پزشکی ، اخذ شناسنامه (ذکر نام خود به عنوان نگهدارنده ) تهیه علوفه و کلیه موارد لازم جهت تغذیه و در مقابل عوامل جوی ، سرقت ، حریق ، بهداشت و سلامت و رفاه دام ها و مانند اینها به نحو مقتضی انجام دهد.

تبصره: نگهدارنده حق هیچ گونه واگذاری نسبت به موضوع قرارداد را که امانتا” به وی سپرده شده است تحت هیچ عنوانی از قبیل نمایندگی ،وکالت ، صلح حقوق و اجاره یا … به دیگری حتی به اقربای نسبی ویا سببی خویش به هیچ صورت و به هیچ نحو از انحاء را ندارد و نخواهد داشت.

ماده ۶ : قدرالسهم طرفین ناشی از سود

با عنایت به آورده طرف اول قرارداد که در ماده ۴ ذکر شده است و بر اساس توافق انجام شده ،قدرالسهم طرفین به نسبت ۵۰-۵۰ می باشد .

تبصره ۱: سود حاصل از فعالیت و سرمایه گذاری پس از کسر اصل سرمایه که متعلق به شریک طرف اول میباشد و جزء لاینفک قرارداد میباشد و پس از کسر مخارج لازم و ضروری از قبیل هزینه های حمل و نقل دامپزشکی اجاره بها آب و برق و گاز و تهیه علوفه بالسویه بین شرکا تقسیم خواهد شد چنانچه زیانی تحمیل شود پس از کسر ااصل سرمایه شریک اول بین ایشان بالسویه تقسیم خواهد شد.

تبصره ۲: در صورت بروز خسارت عمد به موضوع قرارداد ، مقصر مکلف به جبران کلیه خسارات وارده خواهد بود.

ماده ۷ : مدیریت خرید و فروش

هرگونه فروش ، پیش فروش ،خرید دام و تهیه علوفه به هر مقدار به عهده نفر دوم می باشد و به اطلاع نفر اول رسانده شود.

ماده ۸ : فسخ قراداد

چنانچه طرف اول در طریقه اعمال رفتار و نحوه کار و نگهداری و تغذیه و بطورکلی هرگونه تخلف و یا ایرادی به تشخیص خود از طرف دوم مشاهده نمود و یا آنکه عملیات موضوع این قرارداد را به طریقی که طرف دوم آن را اداره می‌نماید، مقرون به صلاح و صرفه نیابد؛ حق فسخ این قراداد را بطور یک جانبه پس از ارجاع به داور مرضی الطرفین آقای ………………… فرزند ……. به شماره ملی ……. و احراز تخلف خواهد داشت.

ماده ۹ : داوری و حل و فصل اختلافات

اگر به هر دلیلی اختلافاتی فی مابین طرف اول قرارداد و طرف دوم قرارداد در راستای اجرای عملیات موضوع این قرارداد و یا قراردادهای بعدی مرتبط با این موضوع ویا نحوه اجرای عملیات و یا تعبیر و تفسیر هر یک از بندهای این قرارداد و یا قراردادهای بعدی و یا هر جا نسبت به موضوع مرتبط با قراداد اختلاف پیش آید ، به داور (مورد تایید طرفین) ارجاع نمایند. همچنین داور نظارت بر حسن انجام کار را خواهد داشت.

– شرکاء متضامنا مسئولیت هرگونه ادعا و بدهی احتمالی به ادارات دولتی را مشخصا به عهده گرفته و دفترخانه هیچگونه مسئولیتی دراین خصوص نخواهد داشت.

 

دفتر اسناد رسمی ۶۶۲ تهران

3 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x