جستجو
فیلترهای عمومی
دقیقا همین عنوان
جستجو در عناوین
جستجو در متن محتوا
فیلتر بر اساس سبک محتوا
نوشته‌ها
برگه‌ها
پایگاه مستندات

متن حقوقی سند رهن خودرو

 

راهن حسب الاقرار ضمن قبول بدهی به مبلغ ……………. ریال متعهد گردید کل بدهی مزبور را به مدت … از تاریخ تنظیم و در …قسط مساوی ماهانه متوالی و طبق قبض رسمی ازشماره …………… و …………به بستانکار بپردازد و اصل قبوض رسمی را دریافت نماید. سررسید اولین قسط در تاریخ ………… به مبلغ ……………… ریال میباشد و سر رسید قسط بعدی به فاصله …. از سر رسید قسط قبلی به تاریخ …………. و به مبلغ ……………… ریال میباشد لذا به منظور تادیه کامل بدهی فوق ششدانگ یک دستگاه اتومبیل سواری …….. مدل …… رنگ ……. به شماره شاسی فوق به شماره موتور ……….. انتظامی …………. ابتیاعی راهن به موجب سند شماره ……. مورخه …….. دفترخانه ……. تهران نزد بستانکار فی المدت و پس از آن تا استیفای کامل حقوق مرتهن در رهن و وثیقه قرارداده شد شروط ضمن عقد:

 ۱ – مادامی که مورد وثیقه فک رهن نگردیده است راهن حق هیچگونه نقل و انتقال اعم از قطعی شرطی صلح حقوق وکالت و غیره را نسبت به مورد وثیقه ندارد

 ۲ – فک رهن مشروط به تادیه تمامی دین مرقوم است و مورد وثیقه تا پرداخت آخرین ریال دین در رهن مرتهن باقی میماند

 ۳ – تاخیر در پرداخت هر یک از اقساط بیس از ده روز از موعد مقرر بقبه اقساط را به دین حال تبدیل و راهن مکلف است مورد وثیقه را در دسترس مرتهن با مامورین اجرای ثبت قرار دهد و طلبکار حق دارد با صدور اجرائیه و تعقیب عملیات اجرائی به استیفای طلب خود از مورد وثیقه و در صورت لزوم از سایر اموال منقول و غیر منقول و حتی مطالبات و حسابهای بانکی بدهکار استیفای طلب بنماید.

 ۴ – راهن میتواند با ارائه تمامی قبوض پرداختی و مدارک لازم نسبت به فک رهن اقدام نماید و ارائه تمامی قبوض اقساطی به منزله ادای دین و پرداخت بدهی بوده و ضمن این سند مرتهن با تحویل کلیه قبوض اقساطی به راهن وکالت در فک رهن و فسخ سند را اعطاء مینماید

 ۵ – راهن تعهد نمود در طول مدت رهن نسبت به بیمه نمودن بدنه خودرو در قبال سرقت آتش سوزی سیل و سائقه و غیره اقدام نماید و چنانچه از انجام تعهد خود سرباز زد مرتهن حق دارد نسبت به بیمه نمودن خودرو با شرایط فوق اقدام و حق بیمه را جداگانه از راهن مطالبه نماید و راهن حق هیچگونه اعتراضی نخواهد داشت.

 ۶ – چنانچه راهن بوسیله مورد وثیقه باعث ورود خسارت ناشی از تصادف یا فوت سر نشینان یا اشخاص ثالث گردد خود مسئول جبران خسارات و پرداخت دیه خواهد بود و مرتهن هیچگونه مسئولیتی در این خصوص ندارد – منافع مورد وثیقه قبلا به کسی واگذار نگردیده و مرتهن اقرار به تصرف نمود لیکن پس از تصرف آنی مرتهن مورد وثیقه به تصرف راهن داده شد تا طی مدت فوق از منافع آن به رایگان استیفای منافع نماید و صیغه رهن باقراره جاری شده است

 ۸ – راهن ضمن عقد خارج لازم موافقت نمود تمامی مدارک و مستنداتی که مبین مالکیت وی نسبت به خودروی فوق میباشد نزد مرتهن باقی بماند و قبل از فک رهن و پرداخت کامل بدهی خود ناشی از این قرارداد حق مطالبه اوراق و مدارک مربوطه اعم از اصل و کی و رونوشت را از خود سلب و ساقط نمود و مرتهن تعهد نمود با پرداخت آخرین قسط کلیه مدارک و مستندات را تحویل راهن نماید.

 ۹ – طرفین صراحتا اعلام و اقرار نمودند که بدهی موضوع این قرارداد به عنوان قرض الحسنه بوده و هیچگونه سود و کار و مزدی به آن تعلق نخواهد گرفت.

 

دفتر اسناد رسمی ۶۶۲ تهران

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد

باسلام،ازآنجایی که راهن میتواندجهت سواستفاده سندی که دررهن است را اعلام مفقودی ودرخواست المثنی دهدوبا یک یا دونوبت آگهی درروزنانه سندالمثنی صادرو از آنجایی که دفاتراسناد رسمی با رهگشا (تعویض پلاک)هماهنگ نیستند ودر برگ سبز جمله در رهن است را قید نمیکنند ،خریدار جدید نادانسته متضرر میگردد،
حال سوال اینجاست همزمان با قرداد رهن در محضر،در شناسنامه وسابقه خودرو در رهگشا میزنند خودرو در رهن است یانه؟

از آنجا که خدمات دفاتر اسناد رسمی گستره‌ایی به وسعت ایران اسلامی دارد ما را برآن داشت تا در جهت هرچه بیشتر آشنا کردن مردم با مزایای سند رسمی و در عین حال ارائه اطلاعات مفید و کاربردی به جامعه فرهیخته دفاتر اسناد رسمی گامی ولو اندک در جهت توسعه سند رسمی که ارتباط تنگاتنگی با امنیت اجتماعی جامعه دارد برداریم بدین منظور سایت مذکور در جهت ارائه آخرین اخبار و اطلاعات باذکر این نکته که فاقد هرگونه جنبه تبلیغاتی می‌باشد جهت خدمت به مردم و جامعه دفاتر اسناد رسمی راه اندازی نموده و دست یاری به سوی همه فرهیختگان جامعه حقوقی کشور دراز کرده و اسمتدادی به روشنی آفتاب دانش میطلبیم.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق مطالب و اطلاعات برای دفتر اسناد رسمی 662 تهران محفوظ می‌باشد، هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی خواهد داشت.

2
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x