جستجو
فیلترهای عمومی
دقیقا همین عنوان
جستجو در عناوین
جستجو در متن محتوا
فیلتر بر اساس سبک محتوا
نوشته‌ها
برگه‌ها
پایگاه مستندات

متن حقوقی وثیقه و تضمین شخص حقیقی

 

مبلغ دین: ………………….. ریال وجه رایج ایران که مدیون /راهن متعهد گردید در …… قسط متوالی ماهیانه هر یک به مبلغ ………………. ریال که سررسید اولین قسط یک ماه پس از تاریخ ذیل این سند و سررسید اقساط بعدی هر یک به فاصله یک ماه ازسررسید قسط ماه قبل است بپردازد وبرای هر قسط یک برگ قبض رسمی از شماره ………….تا شماره………….جمعا به تعداد……..برگ صادر و تسلیم شد. لذا به منظور تادیه کامل بدهی فوق ششدانگ ملکی یک دستگاه اتومبیل سواری …….. مدل …… رنگ ……. به شماره شاسی فوق به شماره موتور ……….. انتظامی …………. ابتیاعی راهن به موجب سند شماره …….مورخه …….. دفترخانه ……. تهران نزد بستانکار فی المدت و پس از آن تا استیفای کامل حقوق مرتهن در رهن و وثیقه قرارداده شد.

 

شروط ضمن عقد:

ماده یک: فک رهن از مورد وثیقه بعمل نخواهد آمد مگر با پرداخت کل دین.

ماده دو: قبض و اقباض بعمل آمد و عین مرهونه مجدداً به تصرف مدیون/راهن داده شد تا در مدت رهن مجاناً از آن استیفاء منافع نماید.

ماده سه: قبل از پرداخت آخرین قسط وفک رهن از خودروی مذکور مدیون/راهن حق انجام هیچگونه معامله ناقله یا منتج به نقل اعم از صلح حقوق و شرط و وکالت و وصایت و مازاد و غیره را ندارد.

ماده چهار: پرداخت عوارض سالیانه شهرداری ونیز جرائم احتمالی و غیره کلاً به عهده مدیون / راهن می‌باشد.

ماده پنج: در صورت ورود هرگونه خسارت به خودرو مورد وثیقه چنانچه تکافوی دین را ننماید مدیون / راهن مکلف است به قدر کفایت از اموال خود جهت کسری مبلغ معرفی نماید. به هرحال حق اعراض از رهینه برای داین/مرتهن محفوظ می‌باشد.

ماده شش: مدیون /راهن نامبرده فوق الذکر متعهد است تا هر زمان که داین مذکور قصد و اراده نماید موجبات بازدید مرهونه را برای وی مهیا سازد.

ماده هفت: مدیون/راهن موافقت نمود تمامی و همگی مدارک و مستنداتی که ناشی از مالکیت وی نسبت به خودرو مذکور می باشد نزد داین /مرتهن باقی مانده و قبل از فک رهن و پرداخت کامل بدهی خود ناشی از این قرارداد حق مطالبه اوراق و مدارک مربوطه را از خود سلب و ساقط نمود.

ماده هشت: مدیون /راهن نامبرده فوق الذکر متعهد است علاوه بر بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه خودرو مذکور را به هزینه خود در قبال اتش سوزی و سرقت نزد بیمه گر مورد قبول داین /مرتهن بیمه نموده و اوراق مربوطه را تحویل نماید ودر صورت وقوع اتش سوزی یا سرقت کلیه وجوهی که توسط بیمه گر پرداخت خواهد شد بدوا بایستی بدهی پرداخت شود و سپس در صورت تکافو الباقی به مدیون / راهن مسترد گردد.

ماده نه: چنانچه وجوه پرداختی در ماده قبل تکافو طلب داین / مرتهن را ننمایبد حق مطالبه بقیه طلب را از سایر اموال مدیون / راهن را دارد.

ماده ده: چنانچه مدیون / راهن  در موعد مقرر مطالبات داین / مرتهن را بموجب این سند نپردازد ضمن عقد خارج لازم به داین / مرتهن وکالت بلاعزل با حق توکیل بغیر می‌دهد تا راساً بانجام کلیه امور اداری اعم از تعویض و فک پلاک و غیره اقدام نماید.

ماده یازده: در صورت تاخیر در پرداخت هر قسط بیش از ده روز کل دین موجل به دین حال تبدیل وداین/ مرتهن حق مطالبه و دریافت تمامی طلب خود را دفعتاً واحده از طریق درخواست صدور اجرائیه از این دفتر و تعقیب عملیات اجرائی را از طریق اداره اجرایی اسناد رسمی دارد.

ماده دوازده: کلیه هزینه‌های مترتب بر این سند به عهده و ذمه مدیون / راهن می‌باشد.

 

دفتر اسناد رسمی ۶۶۲ تهران

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x