جستجو
فیلترهای عمومی
دقیقا همین عنوان
جستجو در عناوین
جستجو در متن محتوا
فیلتر بر اساس سبک محتوا
نوشته‌ها
برگه‌ها
پایگاه مستندات

وکالت خروج از کشور فرزند زیر 18 سال و همسر

متن حقوقی وکالت خروج از کشور فرزند زیر 18 سال و همسر

 

مورد وکالت: مراجعه به اداره گذرنامه، وزارت امور خارجه، پلیس +10، دفاتر اسناد رسمی، اداره پست و سایر ادارات و مراجع ذیربط و ذیصلاح و انجام کلیه امور مربوط به خروج از کشور و مسافرت‌های مکرر ( مربوط به زوجه موکل و …………. ) به کرات و به دفعات با حق تمدید گذرنامه و ارائه اسناد و مدارک مربوطه و اخذ فرم گذرنامه از پلیس +10 و تکمیل و امضای فرم‌های لازمه و تادیه هزینه‌ها و سپس مراجعه به دفاتر اسناد رسمی و انجام گواهی امضاء و سپردن هرگونه تعهدات و مراجعه به اداره گذرنامه و اخذ پاسپورت جدید و تمدید و تجدید پاسپورت به دفعات و دادن هرگونه رضایت و تعهد و پرداخت هزینه‌های قانونی و امضای اسناد و اوراق و دفاتر مربوطه و دادن رسید و ارائه مدارک لازم همچنین تکمیل و امضاء فرم رضایت‌نامه صدور و اخذ گذرنامه؛ صدور اجازه خروج از کشور برای ” خروج مکرر” و همچنین تغییر محل اقامت و همچنین اخذ اقامت دائمی و اقامت موقت، به نحوی که نیازی به حضور و اجازه مجدد موکل نباشد .
موکل مرقوم ضمن عقد خارج لازم منعقده بین خود و وکیل حق عزل وکیل و ضم امین و ناظر و وکیل و هر عمل منافی مورد وکالت را از خود سلب و ساقط نمود. مفاد این برگ فقط در نفس وکالت موثر است.

حدوداختیارات: وکیل مرقوم در انجام مورد وکالت باحق توکیل بغیر ولو کراراً دارای اختیارات تامه مطلقه می‌باشد به طوری که در هیچ یک از مراحل نیازی به حضور و امضاء مجددی از موکل نباشد و هر عمل و اقدام و امضا و اظهار وکیل در هر مرحله به منزله عمل و اقدام و امضاء و اظهار موکل بوده و دارای اثرات قانونی است و مفاد این ورقه فقط در نفس وکالت موثر است.

طبق آیین نامه قانون دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران و دفتریاران به شماره 9000/583/100 مورخ 1400/01/14 این سند با مسئولیت تمام و کامل اصحاب سند تنظیم و تحریر گردید و نامبردگان از مفاد سند کاملا مطلع شدند و سردفتر و دفتریار و کارکنان دفتر با لحاظ موازین قانون ، شرعی، عرفی و اداری مفاد سند قوانین و مقررات مرتبط را به ایشان تفهیم نمودند و کاملاً توجیه گردیدند و راضی بودند و دانسته سند مربوط را امضا کردند و به طور مطلق دفترخانه، سردفتر، دفتریار، و کارکنان دفترخانه را به موجب همین سند بری الذمه نمودند و مکتوبا و رسماً ، برائت ذمه آنان را اعلام و ابراز داشتند.

 

ماده 18 قانون گذرنامه

  1. اشخاصی که کمتر از هجده سال تمام دارند و کسانی که تحت ولایت و یا قیمومت می‌باشند با اجازه کتبی ولی یا قیم آنان. (اصلاحی مصوب ۱۳۸۰/۳/۲۳)
  2. مشمولین وظیفه عمومی با اجازه کتبی اداره وظیفه عمومی.
  3. زنان شوهردار ولو کمتر از ۱۸ سال تمام با موافقت کتبی شوهر و در موارد اضطراری اجازه دادستان شهرستان محل درخواست گذرنامه که‌ مکلف است نظر خود را اعم از قبول درخواست یا رد آن حداکثر ظرف سه روز اعلام دارد کافی است. زنانی که با شوهر خود مقیم خارج هستند و زنانی‌که شوهر خارجی اختیار کرده و به تابعیت ایرانی باقی مانده‌اند از شرط این بند مستثنی می‌باشند.

در رویه حاکم فردی که باید اذن دهد در یکی از دفاتر اسناد رسمی حضور پیدا کرده و بصورت رسمی رضایت نامه تنظیم می‌کند.

 

صرفا” جهت اطلاع 

 بانوان در شرف ازدواج می‌توانند در ضمن عقد ازدواج یا قبل از انعقاد عقد نکاح بر مبنای پذیرش شروط بنایی، شرط رضایت مطلق زوج برای خروج از کشور را در دفترخانه اسناد رسمی یا سند نکاحیه درج نمایند. البته باید دانست متأسفانه اداره گذرنامه به صرف درج این رضایت در نکاحیه اقدام به صدور گذرنامه نمی‌نماید و همچنان اصرار به اخذ فرم گواهی امضا شده جهت رضایت خروج از کشور دارد. اما زوج می‌تواند طی یک وکالتنامه بلاعزل در یکی از دفاتر اسناد رسمی به زوجه برای خروج از کشور وکالت با حق گواهی امضاء برگه رضایت نامه خروج از کشور را بدهد و به این طریق می‌توان اختیار خروج از کشور را بدون رضایت شوهر به بانوان اعطا نمود.

 

دفتر اسناد رسمی ۶۶۲ تهران

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x