فیلترهای عمومی
دقیقا همین عنوان
جستجو در عناوین
جستجو در متن محتوا
فیلتر بر اساس سبک محتوا
نوشته‌ها
برگه‌ها
پایگاه مستندات

متن حقوقی سند تعهد اخلاقی همسر (شوهر)

حاضر شد متعهد بمشخصات فوق وبعدالحضور دركمال صحت وسلامت روحي ورواني كامل متعهد شرعي وقانوني گرديد از اين پس تمام مقررات قانون حمايت خانواده مصوب سال 1391 را رعايت نموده و از هر اقدامي كه موجب نقض قوانين مذكور شود امتناع نمايد. 

و از هرگونه سوء معاشرت و يا ايراد ضرب و جرح عمدي و رفتار خلاف شئونات اخلاقي و اسلامي و انساني خودداري كرده و در صورت ايراد هر گونه ضرب و جرح عمدي و اثبات آن نزد مراجع ذيصلاح قضايي علاوه بر مبلغ مندرج در دادنامه و ديه مبلغ …….. ريال بعنوان وجه التزام پرداخت مي‌ نمايم .

طبق آيين نامه قانون دفاتر اسناد رسمي و كانون سردفتران و دفترياران به شماره 9000/583/100 مورخ1400/01/14 اين سند با مسئوليت تمام و كامل اصحاب سند تنظيم و تحرير گرديد و نامبردگان از مفاد سند كاملا مطلع شدند و سردفتر و دفتريار و كاركنان دفتر با لحاظ موازين قانوني ، شرعي ، عرفي و اداري مفاد سند قوانين و مقررات مرتبط را به ايشان تفهيم نمودند و كاملاً توجيه گرديدند و راضي بودند و دانسته سند مربوط را امضا كردند و به طور مطلق دفترخانه ، سردفتر، دفتريار، و كاركنان دفترخانه را به موجب همين سند بري الذمه نمودند و مكتوبا و رسماً ، برائت ذمه آنان را اعلام و ابراز داشتند.

*************************

در تاريخ نگارش سند در دفتر حاضرگرديد اقاي …………… با مشخصات فوق و بعد الحضور ضمن اظهار ندامت از رفتار گذشته خود در كمال صحت و سلامت اعلام نمودند كه همسرم را مورد آزار و اذيت و ضرب و شتم قرار داده‌ام و از كار خود پشيمان مي‌باشم و ديگر تكرار اين عمل زشت را انجام نخواهم داد و در صورتي كه خلاف آن واقع گردد اينجانب حاضر به پاسخگويي در تمام مراجع قضايي و خانواده وي مي باشم لذا از اين تاريخ تعهد مي‌نمايم كه ديگر همسر خود را ازار نداده و و هيچگاه رفتاري خلاف شِئونات اخلاقي و انساني و قانوني در محيط خانه و خانواده نداشته باشم و تمام تلاش خود را جهت حفظ مباني خانواده داشته باشم . طبق آيين نامه قانون دفاتر اسناد رسمي و كانون سردفتران و دفترياران به شماره 9000/583/100 مورخ1400/01/14 اين سند با مسئوليت تمام و كامل اصحاب سند تنظيم و تحرير گرديد و نامبردگان از مفاد سند كاملا مطلع شدند و سردفتر و دفتريار و كاركنان دفتر با لحاظ موازين قانوني ، شرعي ، عرفي و اداري مفاد سند قوانين و مقررات مرتبط را به ايشان تفهيم نمودند و كاملاً توجيه گرديدند و راضي بودند و دانسته سند مربوط را امضا كردند و به طور مطلق دفترخانه ، سردفتر، دفتريار، و كاركنان دفترخانه را به موجب همين سند بري الذمه نمودند و مكتوبا و رسماً ، برائت ذمه آنان را اعلام و ابراز داشتند.

*************

حاضر شد متعهد بمشخصات فوق وبعدالحضور دركمال صحت وسلامت روحي ورواني كامل متعهد شرعي وقانوني گرديد ازتاريخ تنظيم اين سند نسبت به همسرش ……….. حسن معاشرت داشته وازهرگونه رفتار سو رفتار مجرمانه عليه نامبرده خودداري كرده و در هر زمان نسبت به پرداخت نفقه افراد واجب النفقه اقدام نموده وبطور كلي كليه قوانين ومقررات مربوط به حقوق خانواده وقوانين راجع به حمايت خانوده درحق همسرش رعايت نمايد بديهي است درصورت نقص هركدام ازتعهدات مصرح دراين سند ويا نقص قوانين خانوده متعهدله حق مراجعه به محاكم حقوقي وكيفري ويا هرمرجع ديگري راجهت احقاق حق خوددارابوده و متعهد مسئوليت ناشي ازنقض تعهدات فوق راعهده دار شد.طبق آيين نامه قانون دفاتر اسناد رسمي و كانون سردفتران و دفترياران به شماره 9000/583/100 مورخ1400/01/14 اين سند با مسئوليت تمام و كامل اصحاب سند تنظيم و تحرير گرديد و نامبردگان از مفاد سند كاملا مطلع شدند و سردفتر و دفتريار و كاركنان دفتر با لحاظ موازين قانوني ، شرعي ، عرفي و اداري مفاد سند قوانين و مقررات مرتبط را به ايشان تفهيم نمودند و كاملاً توجيه گرديدند و راضي بودند و دانسته سند مربوط را امضا كردند و به طور مطلق دفترخانه ، سردفتر، دفتريار، و كاركنان دفترخانه را به موجب همين سند بري الذمه نمودند و مكتوبا و رسماً ، برائت ذمه آنان را اعلام و ابراز داشتند.

********************

 

تعهد اخلاقی زوجه 

در تاريخ نگارش سند در دفتر حاضرگرديد خانم …………. با مشخصات فوق و بعد الحضور ضمن اظهار ندامت از رفتار گذشته خود در كمال صحت و سلامت اعلام نمودند كه از سوء رفتار خود در گذشته  پشيمان مي‌باشم و ديگر تكرار خطاهاي گذشته را انجام نخواهم داد و در صورتي كه خلاف آن واقع گردد اينجانب حاضر به پاسخگويي در تمام مراجع قضايي و خانواده  مي باشم لذا از اين تاريخ تعهد مي‌نمايم كه هيچگاه رفتاري خلاف شِئونات اخلاقي و انساني و قانوني در محيط خانه و خانواده نداشته باشم و تمام تلاش خود را جهت حفظ مباني خانواده داشته باشم.

مستند به بند ب ماده 34 آيين نامه قانون دفاتر اسناد رسمي امضا كننده ، با اقرار به اطلاع از قوانين و مقررات مرتبط با اين سند اعلام و اظهار نمود ، مفاد سند به اينجانب تفهيم و از آن مطلع شدم

دفتر اسناد رسمی ۶۶۲ تهران 

متن ذیل نوشته تحسین برانگیز از سوی همکار محترممان بانو محبوبه ابراهیمیان سردفتر معزز 310 رامسر می باشد

به نام مهربان حضرت عشق

اینجانبان م………….. و ز…………..پس از ماهها دوری و غم و غصه و ناراحتی در تاریخ به خاطر یگانه ثمره عشقمان ….. کو چولو ، تصمیم گرفتیم که به خود، فرصتی دوباره بدهم و به جهت سالها و ماهها و روزهایی که در کمال صداقت و سعادت درکنارهم سپری کردیم آغازی دوباره را رقم بزنیم. هیچ تعهد و قید و بندی بالاتر از تعهد اخلاقی نیست و در واپسین روزهای سال به این باور رسیده ایم که تعهد شرط تأهل است و به خاطر آوردیم روز ها وسالهایی که عاشق هم بودم و برق شادمانی در چشمانمان می درخشید ، متاسفانه از عشقمان مراقبت نکردیم و دچار تکرار و روزمرگی شدیم و در نهایت غیر قابل تحمل !! خوره ی تغییر شریک زندگی به جانمان افتاد و پنداشتیم جدایی تنها راه حال باقیمانده هست ! ولی در نهایت با نگاه کردن به چشمان پاک و معصوم فرشته ی کوچک زندگیمان عهدی دوباره می بندیم گذشته ها کینه و کدورتها و تمام ناراحتیها را به دست باد میسپاریم و کلا از خاطرمان پاک می کنیم و بر سر سفره هفت سین همچون سفره های عقد و ازدواج بله ای محکم و عاشقانه به یکدیگر بگویم و با مقلب القلوب والابصار ماهم، حول حالنا الی احسن الحال می شویم و تمام تلاشمان را می کنم تا جگر گوشه مان آرامش داشته و خنده از لبانش محو نشود

آری ما ، هنوز هم یکدیگر را دوست داریم و به این باور رسیده ایم که پیوند قلبها وصلح وآرامش ومحبت میان انسانها والاترین اعمال وگرامی ترین ارمغانها می باشد،خدایا نگاه، ویژه وخاصت را به زندگی ما عطا بفرما سال نو همراه باشروعی نو مبارک.

 

مطالب مرتبط در زیر رجوع کنید:

 
 
 تعهد اخلاقی شوهر _ تعهد اخلاقی زن به مرد _ تعهد اخلاقی مرد به زن _ متن تعهد اخلاقی مرد به زن _ متن تعهد اخلاقی از شوهر _ تعهد اخلاقی
4.7 3 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
15 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
mahsa
mahsa
۱۳۹۹/۱۱/۰۳ ۱۵:۱۲

سلام همسر من با خانمی تلفنی و پیامکی در ارتباط بوده.و من از پیاماشون فیلم دارم.میتونم تو دادگاه ثابت کنم؟حکمش جی هست؟
و اینکه
الان اظهار پشیمونی میکنه و میگه تعهد میدم.اگر بخوام ببخشم
میخوام بدونم چه چیزایی باید به این تعهد اضافه کنم.ممنون میشم اگه زود جواب بدین

حسن
حسن
۱۴۰۰/۰۴/۱۲ ۱۱:۳۹

میتونم سوال حقوقی بپرسم

ناشناس
ناشناس
پاسخ به  لیلا فرج زاده
۱۴۰۰/۰۶/۱۲ ۱۰:۰۸

سلام
من شوهرم میگه واسه ایکنه بهت اعتماد ندارم باید تعهد بدی که بهم وفا دار میمونی من نوشتم ولی منم میگم توهم باید تعهد بدی از این به بعد ضرب شتم نکنی اون قبول نمیکنه الان من احساس میکنم داره دروغ میخواد یکاری کنه از من تعهد بگیره ک بعدا دستم جایی بند نباشه میشه راهنمایم کنین

زهرا قنبری
زهرا قنبری
۱۴۰۰/۰۷/۰۹ ۰۷:۱۱

سلام من می‌خوام یه تعهد نامه از همسرم بگیرم ک شرایط12گانه طلاق توش ذکر بشه اگ دفتر اسناد رسمی نرم و یه تعهد نامه کتبی همینجوری بگیرم ک امضا و اثر انگشتش باشه اشکالی داره؟؟یا اینکه معتبر هست یا نه؟؟

زهرا
زهرا
پاسخ به  لیلا فرج زاده
۱۴۰۰/۰۷/۱۴ ۰۱:۲۱

سلام من همسرم کنترل خشم نداره و موقع عصبانیت بددهنی میکنه ، میخوام ازش تعهد بگیرم
میشه راهنماییم کنید، اصلا چه تعهدی باید بگیرم و اسم این تعهد چی هست؟ و مفادش باید چی باشه؟

نادر
نادر
۱۴۰۱/۰۱/۰۴ ۱۴:۴۰

سلام و وقت بخیر
مدتی هست که همسر به دلل مسئله بسیار کوچک با خانواده خودش تماس گرفت و خانواده ایشون بدون اذن و اجازه همسر اقدام به بردن ایشون کردند و الان 20 روز هست که رفته اند. الان ایشون بیان می کنند که برای برگشت باید بیای و در محضر تعهداتی امضا کنی.
تعهداتی که میخواهد 1- حسن معاشرت یا تعهد اخلاقی! 2- تعهد بده که به حقوقم دست نمیزنی مال خودمه 3- حق طلاق (که این مورد را گفتم عمرا…)
ایشون الان از حق طلاق احتمالا کنار کشیده اند اما مواردی که می خواهند مورد اول کمی نگران کننده شده برام. تعهد اخلاقی را که خواندم عملا داره میگه که همسرم تا به امروز هر بلایی سرت اوردم ببخشید دیگه تکرار نمیشه!
با این وضع اگر یه همچین چیزی را امضا کنم میتونه دادگاه علیه من شکایت و اقدم کنه! که ببینید ایشون خودش اومده اقرار کرده!
متقابلا هم هیچ تعهدی نمی دهد…
به نظر شما تعهد بدم یا ندم؟!

مجتبی سلیمی
مجتبی سلیمی
۱۴۰۱/۰۱/۱۷ ۲۰:۴۳

ضمانت اجرا این تعهدات ؟

سودابه
سودابه
۱۴۰۱/۰۱/۲۷ ۰۰:۳۵

سلام. همسر من کنترل خشم ندارن و موقع عصبانیت هم بددهنی میکنن و هم دست بزن دارن.میشه راهنماییم بفرمایید که آیا میتونم تعهد بگیرم ازشون و اینکه به چه نحوی میتونم اینکارو انجام بدم! سپاسگزارم

15
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x