فیلترهای عمومی
دقیقا همین عنوان
جستجو در عناوین
جستجو در متن محتوا
فیلتر بر اساس سبک محتوا
نوشته‌ها
برگه‌ها
پایگاه مستندات

ثبت درخواست تنظیم و بررسی قرارداد آنلاین

درخواست بررسی آنلاین قرارداد - دفتر اسناد رسمی 662

متن حقوقی سند تعهد تقسیط مهریه و تعهد پرداخت نفقه

در تاریخ نگارش سند حاضر این دفتر شدند آقای …….. متعهد به مشخصات فوق  و بعدالحضور در کمال صحت و سلامت روحی و روانی کامل متعهد شد در ابتدای هر ماه لغایت پنجم همان ماه مبلغ ……….. ریال به حساب شماره …………….. عهده بانک ……… متعلق به متعهدله پرداخت نماید و شرایط ذیل بین طرفین لازم الاتباع می‌باشد.

  1. در صورت تاخیر در انجام تعهد متعهدله می‌تواند از دفترخانه تنظیم سند تقاضای صدور اجرائیه نماید.
  2. متعهد ملزم می گردد در مورخه…………..لغایت……. جمعاً به مدت ۲۰ سال تمام شمسی مبلغ مربوطه را به حساب مذکور واریز نماید ضمناً ابتدای هر سال ۵ درصد به مبلغ پرداختی اضافه می‌گردد.
  3. با توجه به اینکه متعهدله زوجه شرعی و قانونی متعهد می‌باشد به موجب همین سند اقرار نمود چنانچه واقعه طلاق جاری شود تعهد متعهد منتفی شده و مفاد این سند کان لم یکن گردیده و هیچ حقی برای متعهدله سند باقی نمی‌ماند بنابراین اعتبار این سند موکول به بقا رابطه زوجیت می‌باشد.
  4. چنانچه متعهد به تعهدات مندرج در این سند اقدام ننماید یا تاخیر در انجام تعهد داشته باشد می‌بایست از طریق دفترخانه بدواً به متعهد اخطار شده تا نسبت به واریز وجوه مذکور اقدام نماید در غیر این صورت پس از گذشت ۵ روز از تاریخ ابلاغ اعم از ابلاغ  قانونی یا واقعی دفترخانه بنا به تقاضای متعهدله مبادرت به صدور اجرائیه خواهد نمود.

مستند به بند ب ماده ۳۴ آیین‌نامه قانون دفاتر اسناد رسمی امضا کننده، با اقرار به اطلاع از قوانین و مقررات مرتبط با این سند اعلام و اظهار نمود، مفاد سند به اینجانب تفهیم و از آن مطلع شدم.

تعهد پرداخت نفقه

در تاریخ نگارش سند حاضر این دفتر شدند آقای ………. متعهد به مشخصات فوق  و بعدالحضور در کمال صحت و سلامت روحی و روانی کامل متعهد شد مبلغ …………… ریال ماهیانه بابت نفقه فرزندان خود موسوم به …………… و …………… در زمانی که نزد متعهدله می‌باشد. به ایشان پرداخت نماید بدیهی است در صورت عدم انجام تعهد یا تاخیر در انجام آن حق طرح و تعقیب دعاوی شایسته برای متعهدله محفوظ می‌باشد و متعهد حق هرگونه ادعا و اعتراضی را از خود سلب و اسقاط نمود و در صورت ادعا و اعتراض از درجه اعتبار ساقط می‌باشد.

تعهد تقسیط مهریه و پرداخت نفقه

در تاریخ نگارش سند حاضر این دفتر شدند آقای …………… متعهد به مشخصات فوق برابر دادنامه …………… مورخ …………… شعبه ……… دادگاه خانواده مجتمع قضایی …………… و توافق حاصله و در کمال صحت و سلامت روحی و روانی کامل متعهد شد تعداد ………… قطعه سکه طلای بهارآزادی از مجموع ………..قطعه سکه طلای بهار آزادی (مهریه متعهدله) را سالیانه یک و نیم سکه به صورت هر ۴ ماه نیم سکه به متعهدله در قبال اخذ رسید از متعهدله پرداخت نماید و مبلغ …………. ریاال ماهیانه بابت نفقه فرزند مشترک خود موسوم به………… به شماره ملی …………… را تا هر زمانی که نزد متعهدله می‌باشد به ایشان پرداخت نماید که از سال ……. به مبلغ فوق (نفقه فرزند) ……… درصد افزوده می‌گردد. بدیهی است در صورت عدم انجام تعهد یا تاخیر در انجام آن حق طرح و تعقیب دعاوی شایسته برای متعهدله محفوظ می‌باشد و متعهد حق هرگونه ادعا و اعتراضی را از خود سلب و اسقاط نمود و در صورت ادعا و اعتراض از درجه اعتبار ساقط می‌باشد و  ارسال اظهارنامه از طریق دادگستری پس از یک هفته از تاریخ ابلاغ اظهارنامه، متعهدله حق خواهد داشت جهت وصول مطالبات و احقاق حقوق خود طبق مقررات ثبت نسبت به موارد تعهد تقاضای صدور اجرائیه نموده و کلیه هزینه‌ها و خسارات وارده از جمله: خسارات تاخیر تادیه و حق الوکاله و هزینه‌های دادرسی بر عهده متعهد می‌باشد.

مستند به بند ب ماده ۳۴ آیین‌نامه قانون دفاتر اسناد رسمی امضا کننده، با اقرار به اطلاع از قوانین و مقررات مرتبط با این سند اعلام و اظهار نمود، مفاد سند به اینجانب تفهیم و از آن مطلع شدم.

تذکر:

نفقه طبق ماده ۱۱۰۷ قانون مدنی ایران، عبارتست از: همه نیازهای متعارف و متناسب با وضعیت زن از قبیل مسکن، البسه، غذا، اثاث منزل و هزینه‌های درمانی و بهداشتی و خادم در صورت عادت یا احتیاج به واسطه نقصان یا مرض.

guest

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
عطوفی
عطوفی
۱۴۰۲/۰۲/۲۸ ۰۷:۳۳

سلام ممنونم از همکار فرهیخته وکوشاسرکار خانم فرج زاده که بدون کمترین چشم داشت در جهت ارتقاءاسنادرسمی گام های موثری را برداشته وباعث افتخار صنف بخصوص بانوان است