جستجو
فیلترهای عمومی
دقیقا همین عنوان
جستجو در عناوین
جستجو در متن محتوا
فیلتر بر اساس سبک محتوا
نوشته‌ها
برگه‌ها
پایگاه مستندات

سند صلح پروانه بهره برداری از معدن و خط تولید

متن حقوقی سند صلح پروانه بهره برداری از معدن و خط تولید

 

مورد مصالحه: کلیه حقوق واقعی، عینی، حقیقی، تصرفی، فرضی و احتمالی مصالح ناشی از پروانه بهره برداری …………-……… مورخ ……… وزارت صنایع (مربوط به ………….. ظرفیت سالانه ………. تن در یک شیفت بشماره شناسایی کالا …………… و تن در یک شیفت) بشماره شناسایی کالا ………… متعلق به مصالح به نحوی که پس از این دیگر هیچ حقی از حقوق مزبور در مورد صلح برای مصالح باقی نیست و همه آن حقوق در مورد صلح متعلق به متصالح است و متصالح اقرار به تصرف نمود. بداهتا نامبرده مجاز و مختار و مبسوط الید و مطلق العنان است که هر نوع دخل و تصرف مالکانه مشروع و قانونی را بنماید و هر نوع عملیات اداری، قانونی و تولیدی را رأسآً انجام دهد.

[قبض و اقباض نیز از ناحیه طرفین به عمل آمد و مصالح متعهد و ملتزم گردید چنانچه کشف فسادی از لحاظ مالکیت در مورد معامله حادث و یا مورد مصالحه مستحق للغیر درآید شخصاً پاسخگو باشد و کلیه غرامات و ضرر و زیان وارده به متصالح را جبران و پرداخت نماید.

مال الصلح: مبلغ ……………. ریال وجه رایج که حسب الاظهار تماماً و نقداً به مصالح تأدیه گردیده باقراره کلیه شرایط صلح قطعی اعم قبض و اقباض و صیغه باظهار و غیره اجرا شده و به سائقه احتیاط کافه خیارات خصوصاً خیار غبن هر چند فاحش از طرفین اسقاط شده است. بخشنامه شماره 130/184010/58 ثبت کل به متصالح تذکر داده شد مع الوصف مسئول شناسایی مصالح گردید. این سند با حضور متصالحین مسبوق الاشاره و با مسئولیت تامه و کامله آنان و با قبول و پذیرش مسئولیت‌های مترتبه از هر حیث و جهت توسط نامبردگان، تنظیم و تحریر گردید. مضافاً به اینکه ضمن العقد موضوع سند تنظیمی، طرفین حق هر گونه ادعا و اعتراضی را ولو در آتیه از خود در رابطه با مورد مصالحه و صلح علیه این دفتر سلب و ساقط نمودند.

 

متصالحین ضمن عقد تعهد نمودند تا تکمیل تشریفات اداری و صدور پروانه جدید، مصالح و متصالح با هدف جلوگیری از کندی کار و پیشرفت پروژه‌های در دست اقدام خود تشریک مساعی کافی را نسبت به هم مبذول داشته و اقدامات لازم را صورت دهند.

 

-ضمناً مصالح به متصالح مزبور وکالت با حق توکیل به غیر داد تا چنانچه در تنظیم مستندات مبنا و یا در تنظیم این سند احتمالاً اشتباه یا سهو قلم روی‌ داده باشد نسبت به رفع آن ولو با تنظیم و امضا اقرارنامه اصلاحی بدون آنکه در ماهیت این سند خللی وارد سازد اقدام نماید.

– این سند بنا به تقاضای متعاملین مذکور به استناد قانون تسهیل در تنظیم اسناد تنظیم گردیده وصرفا استعلام از اداره امور صنایع غیر فلزی (مرجع صدور مجوز) دریافت گردیده و متعامل با علم و آگاهی و اطلاع کامل از عدم دریافت گواهی از سایر مراجع اعم از تامین اجتماعی و دارایی با مسئولیت خویش اقدام به انجام معامله نمودند.

 

در ضمن به شرح بخشنامه‌های 11169/ 34 مورخ 85/6/21 و 34/12619 مورخ 85/7/1 اداره کل امور اسناد و سردفتران به شرح ماده نه قانون مذکور در خصوص عدم دریافت سایر اسناد و مدارک و برابر ماده شش قانون تسهیل تنظیم اسناد در دفاتر اسناد رسمی و ایین نامه قانون مزبور سایر اسناد و مدارک به طرفین تذکر داده شد و ضمن قبول مسئولیت تضامنی و پاسخگوئی به مراجع مربوطه کلیه تعهدات قانونی بدهی‌های مربوط به موضوع صلح ناشی از عدم دریافت مدارک پیش‌گفته تا زمان تنظیم سند که طبق توافق محقق و مسلم بوده می‌باشند

–متعاملین فوق متضامنا مسئول کسر پرداخت احتمالی حق الثبت به خزانه دولت می‌باشند و چنانچه اضافه پرداختی در هر مورد داشته باشند از آن صرف‌نظر می‌نمایند به طرفین سند بالأخص خریدار تذکر داده شد که مسئولیت پرداخت هرگونه بدهی احتمالی به سازمان‌ها و ادارات دولتی اعم از تامین اجتماعی و دارائی و سایر مراحع متضامنا به عهده متصالحین می‌باشد.

 

 

دفتر اسناد رسمی ۶۶۲ تهران

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
5 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علی

سلام اسناد تون باز کنید من از نمونه اسنادتون خیلی استفاده میکنم

علي اكبر آفاقي

متن مفيدي بود . متشكرم

از آنجا که خدمات دفاتر اسناد رسمی گستره‌ایی به وسعت ایران اسلامی دارد ما را برآن داشت تا در جهت هرچه بیشتر آشنا کردن مردم با مزایای سند رسمی و در عین حال ارائه اطلاعات مفید و کاربردی به جامعه فرهیخته دفاتر اسناد رسمی گامی ولو اندک در جهت توسعه سند رسمی که ارتباط تنگاتنگی با امنیت اجتماعی جامعه دارد برداریم بدین منظور سایت مذکور در جهت ارائه آخرین اخبار و اطلاعات باذکر این نکته که فاقد هرگونه جنبه تبلیغاتی می‌باشد جهت خدمت به مردم و جامعه دفاتر اسناد رسمی راه اندازی نموده و دست یاری به سوی همه فرهیختگان جامعه حقوقی کشور دراز کرده و اسمتدادی به روشنی آفتاب دانش میطلبیم.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق مطالب و اطلاعات برای دفتر اسناد رسمی 662 تهران محفوظ می‌باشد، هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی خواهد داشت.

5
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x