جستجو
فیلترهای عمومی
دقیقا همین عنوان
جستجو در عناوین
جستجو در متن محتوا
فیلتر بر اساس سبک محتوا
نوشته‌ها
برگه‌ها
پایگاه مستندات

سند صلح پروانه بهره برداری از معدن و خط تولید

متن حقوقی سند صلح پروانه بهره برداری از معدن و خط تولید

 

مورد مصالحه: کلیه حقوق واقعی، عینی، حقیقی، تصرفی، فرضی و احتمالی مصالح ناشی از پروانه بهره برداری …………-……… مورخ ……… وزارت صنایع (مربوط به ………….. ظرفیت سالانه ………. تن در یک شیفت بشماره شناسایی کالا …………… و تن در یک شیفت) بشماره شناسایی کالا ………… متعلق به مصالح به نحوی که پس از این دیگر هیچ حقی از حقوق مزبور در مورد صلح برای مصالح باقی نیست و همه آن حقوق در مورد صلح متعلق به متصالح است و متصالح اقرار به تصرف نمود. بداهتا نامبرده مجاز و مختار و مبسوط الید و مطلق العنان است که هر نوع دخل و تصرف مالکانه مشروع و قانونی را بنماید و هر نوع عملیات اداری، قانونی و تولیدی را رأسآً انجام دهد.

[قبض و اقباض نیز از ناحیه طرفین به عمل آمد و مصالح متعهد و ملتزم گردید چنانچه کشف فسادی از لحاظ مالکیت در مورد معامله حادث و یا مورد مصالحه مستحق للغیر درآید شخصاً پاسخگو باشد و کلیه غرامات و ضرر و زیان وارده به متصالح را جبران و پرداخت نماید.

مال الصلح: مبلغ ……………. ریال وجه رایج که حسب الاظهار تماماً و نقداً به مصالح تأدیه گردیده باقراره کلیه شرایط صلح قطعی اعم قبض و اقباض و صیغه باظهار و غیره اجرا شده و به سائقه احتیاط کافه خیارات خصوصاً خیار غبن هر چند فاحش از طرفین اسقاط شده است. بخشنامه شماره 130/184010/58 ثبت کل به متصالح تذکر داده شد مع الوصف مسئول شناسایی مصالح گردید. این سند با حضور متصالحین مسبوق الاشاره و با مسئولیت تامه و کامله آنان و با قبول و پذیرش مسئولیت‌های مترتبه از هر حیث و جهت توسط نامبردگان، تنظیم و تحریر گردید. مضافاً به اینکه ضمن العقد موضوع سند تنظیمی، طرفین حق هر گونه ادعا و اعتراضی را ولو در آتیه از خود در رابطه با مورد مصالحه و صلح علیه این دفتر سلب و ساقط نمودند.

 

متصالحین ضمن عقد تعهد نمودند تا تکمیل تشریفات اداری و صدور پروانه جدید، مصالح و متصالح با هدف جلوگیری از کندی کار و پیشرفت پروژه‌های در دست اقدام خود تشریک مساعی کافی را نسبت به هم مبذول داشته و اقدامات لازم را صورت دهند.

 

-ضمناً مصالح به متصالح مزبور وکالت با حق توکیل به غیر داد تا چنانچه در تنظیم مستندات مبنا و یا در تنظیم این سند احتمالاً اشتباه یا سهو قلم روی‌ داده باشد نسبت به رفع آن ولو با تنظیم و امضا اقرارنامه اصلاحی بدون آنکه در ماهیت این سند خللی وارد سازد اقدام نماید.

– این سند بنا به تقاضای متعاملین مذکور به استناد قانون تسهیل در تنظیم اسناد تنظیم گردیده وصرفا استعلام از اداره امور صنایع غیر فلزی (مرجع صدور مجوز) دریافت گردیده و متعامل با علم و آگاهی و اطلاع کامل از عدم دریافت گواهی از سایر مراجع اعم از تامین اجتماعی و دارایی با مسئولیت خویش اقدام به انجام معامله نمودند.

 

در ضمن به شرح بخشنامه‌های 11169/ 34 مورخ 85/6/21 و 34/12619 مورخ 85/7/1 اداره کل امور اسناد و سردفتران به شرح ماده نه قانون مذکور در خصوص عدم دریافت سایر اسناد و مدارک و برابر ماده شش قانون تسهیل تنظیم اسناد در دفاتر اسناد رسمی و ایین نامه قانون مزبور سایر اسناد و مدارک به طرفین تذکر داده شد و ضمن قبول مسئولیت تضامنی و پاسخگوئی به مراجع مربوطه کلیه تعهدات قانونی بدهی‌های مربوط به موضوع صلح ناشی از عدم دریافت مدارک پیش‌گفته تا زمان تنظیم سند که طبق توافق محقق و مسلم بوده می‌باشند

–متعاملین فوق متضامنا مسئول کسر پرداخت احتمالی حق الثبت به خزانه دولت می‌باشند و چنانچه اضافه پرداختی در هر مورد داشته باشند از آن صرف‌نظر می‌نمایند به طرفین سند بالأخص خریدار تذکر داده شد که مسئولیت پرداخت هرگونه بدهی احتمالی به سازمان‌ها و ادارات دولتی اعم از تامین اجتماعی و دارائی و سایر مراحع متضامنا به عهده متصالحین می‌باشد.

 

 

دفتر اسناد رسمی ۶۶۲ تهران

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
7 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علی
علی
۱۴۰۰/۰۶/۲۰ ۱۰:۵۳

سلام اسناد تون باز کنید من از نمونه اسنادتون خیلی استفاده میکنم

علي اكبر آفاقي
علي اكبر آفاقي
۱۴۰۰/۰۷/۰۶ ۱۴:۴۲

متن مفيدي بود . متشكرم

جمال الدین علی خواجه
جمال الدین علی خواجه
۱۴۰۱/۰۶/۰۸ ۲۲:۲۹

سلام خسته نباشید
اگر دارایی ایراد بگیره که چرا در تنظیم صلح پروانه بهره برداری معدن استعلام مالیاتی نگرفتین، چگونه دفاع کنیم؟
با تشکر از زحماتتون

7
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x