فیلترهای عمومی
دقیقا همین عنوان
جستجو در عناوین
جستجو در متن محتوا
فیلتر بر اساس سبک محتوا
نوشته‌ها
برگه‌ها
پایگاه مستندات

متون حقوقی سند  صلح خیار فسخ خودرو : مورد مصالحه تمامی شش‌دانگ یک دستگاه خودرو با مشخصات فوق که با تمام لوازم موجود به رویت کامل متصالح رسیده به اقراره قبض نمود و مجددا جهت استیفاء منافع به قبض مصالح داده شد.

اسقاط کافه خیارات خصوصا” خیار غبن فاحش باستثنا خیار فسخ  از طرفین بعمل آمده و متصالح تعهد پرداخت بدهی عوارض و مالیات مورد معامله را نمود و مصالح تا ده سال شمسی ضامن کشف فساد شرعی و قانونی مورد معامله می‌باشد .

ضمنا مصالح به متصالح مزبور وکالت با حق توکیل به غیر دادتا چنانچه در تنظیم مستندات مبنا ویا در تنظیم این سند احتمالا اشتباه یا سهو قلم روی داده باشد نسبت به رفع آن ولو با تنظیم وامضا اقرارنامه اصلاحی بدون آنکه در ماهیت این سند خللی وارد سازد اقدام نماید. چون کلیه مدارک و مستندات این سند توسط متعاملین به این دفترخانه ارائه شده در صورت کشف خلاف در صحت و اصالت آنها متعاملین شخصا پاسخگوی مراجع مربوطه خواهد بود.

متصالحین متن ضمن اطلاع کامل از مقررات راهنمایی و رانندگی و قوانین راجع به صلح اقدام به انجام مصالحه نمودند. 
ضمن سند  حق انتفاع از مورد مصالحه  به صورت عمری در حق مصالح مادام الحیات وی برقرار و محفوظ می باشد  تا مصالح مادام العمر خود از منافع آن به رایگان استیفاء نماید و مصالح می‌تواند به هر نحو که صلاح بداند از منافع مورد صلح استیفاء منفعت نماید بنحوی که حق مذبور قائم به شخص مصالح بوده و پس از فوت وی حق مذکور به قائم مقام قانونی و وراث ایشان انتقال نمی‌یابد و چنانچه مصالح دعوت حق را لبیک گفت مورد صلح ملک طلق و بلامعارض متصالح خواهد بود.

این سند با حق خیار فسخ برای مصالح در زمان حیات مصالح می باشد خیار فسخ این سند تا مدت ۵۰ سال شمسی بدون حضور متصالح و بدون پرداخت مال الصلح با خود مصالح است و که هر زمان بخواهد در این دفترخانه یا دفتر خانه دیگری بالنفسه وشخصا” مصالحه را فسخ نمایدو پس از انجام تشریفات قانونی مورد مصالحه مجددا در مالکیت مصالح مستقر خواهد شد بنحویکه این حق قائم به شخص بوده و پس از فوت وی حق مذکور به قائم مقام قانونی و وراث ایشان انتقال نمی یابد و چنانچه مصالح پیش از انقضا زمان پنجاه سال دعوت حق را لبیک گفت مورد صلح ملک طلق و بلامعارض متصالح خواهد بود .

ضمنا مصالح متصالح مزبور را وصی در زمان ممات و وکیل با حق توکیل به غیر در زمان حیات قرار داد تا چنانچه تقاضای فسخ سند نمود راسا و مفدمتا به مراکز تعویض پلاک مراجعه و اقدام به تعویض پلاک بنام خود و فک پلاک قبلی و دریافت رسید پلاک منفکی و اقدام جهت دریافت و نصب پلاک جدید بر روی اتومبیل فوق‌الذکر اقدام نماید. بخشنامه‌ها و مقررات در خصوص تعویض پلاک به طرفین و متصالح تذکر و تفهیم گردید.
به طرفین سند بالاخص خریدار تذکر داده شد که مسئولیت سردفتر و دفترخانه تامیزان مبلغ مندرج در این سند می‌باشد و نسبت به مازاد مبلغ مندرج در این سند مسئولیتی نخواهد داشت.-متعاملین فوق متضامنا مسئول کسر پرداخت احتمالی حق الثبت به خزانه دولت می باشند و چنانچه اضافه پرداختی در هر مورد داشته باشند از آن صرف نظر می‌نمایند.

مستند به بند ب ماده ۳۴ آیین نامه قانون دفاتر اسناد رسمی امضا کننده ، با اقرار به اطلاع از قوانین و مقررات مرتبط با این سند اعلام و اظهار نمود ، مفاد سند به اینجانب تفهیم و از آن مطلع شدم.

 

دفتر اسناد رسمی ۶۶۲ تهران

توصیه می شود همزمان با تنظیم این سند وکالت جهت امر تعویض پلاک از متصالح به نفع مصالح  تنظیم گردد 

مدارک مورد نیاز  جهت  سند  صلح خیار فسخ خودرو :

۱- شناسنامه (برگ سبز) خودرو  

۲- تاییدیه نقل و انتقال : ((بر اساس بخشنامه جدید، برگ سبز صادره از مراکز تعویض پلاک، ابرازی از طرف دارنده خودرو که مبین احراز، بررسی و طی تشریفات قانونی مصرحه بوده کفایت می‌کند و از این پس به گرفتن تاییدیه از مراکز تعویض پلاک قبل از انتقال قانونی خودرو در دفاتر اسناد رسمی الزامی  نیست))

۳- مفاصا عوارض خودرو 

۴- بیمه شخص ثالث 

۵- مدارک هویتی متصالحین 

۶- مدرک ابتیاعی خودرو اعم از بنچاق ویا برگ گمرکی و یا سند کمپانی 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *