جستجو
فیلترهای عمومی
دقیقا همین عنوان
جستجو در عناوین
جستجو در متن محتوا
فیلتر بر اساس سبک محتوا
نوشته‌ها
برگه‌ها
پایگاه مستندات

متن حقوقی سند انتقال قطعی اراضی بایر فاقد ساختمان خارج از محدوده با استعلام از جهاد کشاورزی و منابع طبیعی

 

خریدار از کم و کیف و مکان و موقعیت و نوع کاربری مورد معامله اطلاع کامل دارد، آنرا با وضعیت موجود به صورت زمین و فاقد ساختمان رؤیت کرده است. اقباض و قبض به عمل آمد و مورد معامله تسلیم خریدار شد، خریدار به تصرف آن اقرار می‌کند.

متعاملین کافه خیارات حتی غبن را از خود سلب و ساقط کردند. فروشنده لغایت پنجاه سال ضامن درک مبیع و کشف فساد معامله خواهد بود که دراین صورت علاوه بر رد ثمن معامله از عهده غرامات و خسارات وارده به خریدار برآید.

منافع مورد معامله به کسی واگذار نشده است و متعلق به خریدار است.

به اظهار متعاملین مورد معامله به صورت زمین و فاقد ساختمان و از شمول تبصره ۸ ماده ۱۰۰ قانون شهرداری ها خارج است، متعاملین هرگونه عواقب حقوقی و کیفری اثبات خلاف ادعای خود را می پذیرند. خریدار به اتفاق فروشنده به نحو تضامن پرداخت هر مبلغ بدهی های مورد معامله از هر بابت ازجمله جرائم و خسارات ناشی از تخلفات ساختمانی، هرنوع مالیات و هرگونه عوارض شهرداری از جمله عوارض ماده ۷۴ قانون شهرداری‌ها، بدهی ماده ۳۷ قانون تأمین اجتماعی، آب و برق و گاز را تقبل و تعهد می‌کنند؛ در هر مورد چانچه هر یک از متعاملین ناگزیر ازپرداخت وجوهی شود که پرداخت آنها به عهده طرف دیگر بوده، حق مراجعه و مطالبه خواهد داشت.

به موجب شرط ضمن عقد موضوع این سند خریدار وکیل فروشنده است تا هرگونه اشتباهات احتمالی در تنظیم و ثبت این سند و خلاصه معاملات و صورتمجلس تفکیکی و سوابق ثبتی را، بدون تغییر در ارکان و ماهیت عقد و سند، با ثبت و امضاء اقرار نامه‌های اصلاحی، رفع و اصلاح کند.

متعاملین از ممنوعیت معامله اراضی موات و ملی و بی اعتباری اینگونه معاملات آگاهی دارند و با قبول تمامی مسئولیت‌های حقوقی و کیفری، اقرار و اظهار می کنند در عقد بیع موضوع این سند اراضی موات و ملی جزء مورد معامله نیست. قانون تسهیل تنظیم اسناد مورد استناد است.

مواد ۱۶ و ۱۸ آئین نامه اجرای مفاد اسناد رسمی لازم الاجراء در مورد اقامتگاه و لزوم اعلام نشانی جدید به متعاملین تذکر داده شد.

  • زمین هایی که سابقه احیا و عمرانی داشته‌اند ولی همینک به علت اعراض و یا عدم بهره‌برداری بدون عذر موجه به مدت بیش از پنج سال متوالی متروک مانده باشد اراضی بایر اطلاق می‌شود.

 

دفتر اسناد رسمی ۶۶۲ تهران

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x