متن حقوقی سند تعهد رازداری

 

حاضر گردید در دفترخانه ……………. با مشخصات فوق‌الذکر و پس از حضور اعلام صریح و قطعی نمود که از تاریخ …….…. در شرکت ……….. (سهامی خاص) بکار مشغول هستم به موجب این سند، اقرار و اذعان می‌نمایم که به اهمیت و جایگاه حفظ اسرار اداری ،صنعتی و تجاری در شرکت …………. (سهامی خاص) آگاه و توجیه شده‌ام و متعهد می‌گردم که در نهایت رازداری و با عمل به اصول امانت داری، اسرار تجاری، اداری و صنعتی در شرکت …..…… (سهامس خاص) را حفظ نمایم و از هرگونه انتشار، انتقال، رونوشت برداری (کپی) بیان و مبادله اطلاعات، اعداد و ارقام مالی، بودجه‌ای، فرمول‌های تولیدی و تجاری شرکت و مشتریان و ذینفعان، اطلاعات مربوط به نوع و میزان و کیفیت مواد اولیه و زمان و محل واردات و صادرات و نگهداری آنها، اطلاعات و آمار و ارقام مربوط به میزان تولید، فروش و سود، هرگونه اطلاعات مربوط به شیوه‌ها و روش‌های بازاریابی، مدیریت، فروش، مدیریت مالی، فناوری، اداری و استخدامی، تعداد و نوع روابط با ذینفعان و مشتریان و تلفن تماس یا رایانامه (ایمیل) یا نشانی انها، میزان مطالبات یا دیون و سرمایه و دارائی شرکت……… (سهامی خاص) و کارکنان و مدیران آن، هرگونه اطلاعات مربوط به نوع و کیفیت بسته‌بندی محصول و فرایندهای خاص راجع به عرضه و توزیع و ارائه محصولات و خدمات، هرگونه اطلاعات شرکت ……….. (سهامی خاص) مربوط به محتوای مذاکرات، پرونده‌ها و اسناد تجاری و دعاوی قضایی و غیر قضایی، پرونده‌ها و اسناد اداری، تجاری، بانکی، صنعتی، داد و ستدها و رفت و آمدها تحت هر شرایطی به هر شخص غیر مجازی اعم از آنکه از کارکنان و مدیران و سهامداران پیشین (قبلی) یا کنونی (فعلی) شرکت یا رقباء یا افراد غیر از اینها باشد خودداری نمایم.

آگاه هستم که دسترسی افراد به اطلاعات و اسناد و ارقام و آمار فوق در شرکت ……………. (سهامی خاص)دارای محدودیت و سامانه خاص خود می‌باشد.

آگاه و نوجیه شده‌ام که صرفا مدیرعامل شرکت ………….. (سهامی خاص) و افرادی که از سوی ایشان به گونه کتبیبه من معرفی شده باشند به همان میزان که مدیر عامل شرکت ….…. (سهامی خاص) تعیین می‌کند مجاز به دسترسی به اطلاعات و اسناد و ارقام تعیین شده هستند.

تعهد می‌نمایم که از اطلاعات و اسناد و آماری که به اقتضاء مسئولیت شغلی یا به سبب آن در اختیارم قرار گرفته در قبال هر گونه انتشار یا خطر نابودی و خدشه دار شدن مراقبت و نگهداری نمایم.

تعهد می‌نمایم در صورتی که رابطه همکاری من و شرکت ………… (سهامی خاص) به هر دلیلی در هر زمانی پایان پذیرفت نیز ضمن بازگرداندن فوری اسنادی که از شرکت …..… (سهامی خاص) نزد خود دارم اسرار و اطلاعات موصوف در بالا را همچنان محرمانه نگه دارم و از انتشار و انتقال آن به اشخاص غیر مجاز از جمله کارفرمای بعدی خود، پرهیز کنم.

می‌پذیرم که وجه التزام تخلف از تعهدات بالا به اندازه ده برابر کل حقوق ،مزایا و وجوهی است که تا تاریخ مطالبه وجه التزام به وسیله شرکت ………. (سهامی خاص) از شرکت ………. (سهامی خاص) دریافت کرده‌ام و این علاوه بر حق شرکت …………. (سهامی خاص) برای مطالبه خسارت وارده به خود از طریق مراجع قانونی است.

همچنین سفته به مبلغ ……….. تومان نزد این شرکت می‌باشد که در صورت تخلف علاوه بر وجه التزام فوق الذکر به اجرا گذاشته خواهد شد.

 

دفتر اسناد رسمی ۶۶۲ تهران آمادگی کامل جهت تنظیم سند تعهد رازداری و ارایه مشاوره حقوقی و ثبتی در این زمینه را دارد.

2 پاسخ

 1. باسلام و احترام
  ضمن ادای سپاسگزاری و خداقوت سوال بنده این است که ذکر سفته با مبلغ در سند موجب مالی شدن سند می شود یا خیر؟ و در صورت مالی بودن مشمول ماده 51 قانون دفاتر اسناد رسمی می باشد یا خیر؟

  1. سلام وقت بخیر
   سپاسگزارم از توجه شما
   شخصا استفاده از اسناد تجاری را در ضمن سند رسمی را توصیه نمی کنم
   و بنظر می رسد در صورت قید چک و سفته وجه الضمان و وجه التزام موضوع ماده 51 قانون دفاتر اسناد رسمی ،مشمول حق الثبت می باشد .
   توجه شمارا به رای وحدت رویه کانون جلب می نمایم :
   در اجرای شق ۲ ماده ۶۶ قانون دفاتراسنادرسمی و کانون سردفتران و دفتریاران ، اینک موضوعاتی که در کمیسیون وحدت رویه مطرح و منجر به اظهار نظر گردیده و به موجب نامه شماره ۲۹۳۴۹/۸۹-۲۲/۲/۸۹ مدیر کل محترم دفتر حقوقی وامور بین الملل و دبیر شورای هماهنگی امور حقوقی مورد تأیید ریاست محترم سازمان ثبت اسناد و املاک کشور قرار گرفته و یا منصرف از نظر کمیسیون منجر به اظهار نظر گردیده است جهت اطلاع و رعایت مفاد آن ذیلاً ابلاغ میشود .
   در مورد سؤال دفترخانه ۳۸ میانه به شماره ۵۲۱۳ – ۳۰/۱۰/۸۵ بدین شرح
   (درخصوص میزان حق الثبت و حق التحریر اسناد تعهدنامه دانشجویان بورسیه داخل کشور که در آنها چکی با مبلغ معین به عنوان وثیقه نسبت به وجه التزام اخذ شده باشد ؟)
   بحث و بررسی لازم به عمل آمد و به شرح زیر اظهار نظر گردید :

   در رابطه با اسناد تعهدنامه مربوط به دانشجویان بورسیه داخل کشور در صورتی که نسبت به وجه التزام مقرر مالی به عنوان وثیقه « از قبیل چک » اخذ و مبلغ وثیقه نیز معین شده باشد دفاتر اسناد رسمی مکلفند حق الثبت و حق التحریر را بر مبنای مبلغ مندرج در سند دریافت نمایند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از آنجا که خدمات دفاتر اسناد رسمی گستره‌ایی به وسعت ایران اسلامی دارد ما را برآن داشت تا در جهت هرچه بیشتر آشنا کردن مردم با مزایای سند رسمی و در عین حال ارائه اطلاعات مفید و کاربردی به جامعه فرهیخته دفاتر اسناد رسمی گامی ولو اندک در جهت توسعه سند رسمی که ارتباط تنگاتنگی با امنیت اجتماعی جامعه دارد برداریم بدین منظور سایت مذکور در جهت ارائه آخرین اخبار و اطلاعات باذکر این نکته که فاقد هرگونه جنبه تبلیغاتی می‌باشد جهت خدمت به مردم و جامعه دفاتر اسناد رسمی راه اندازی نموده و دست یاری به سوی همه فرهیختگان جامعه حقوقی کشور دراز کرده و اسمتدادی به روشنی آفتاب دانش میطلبیم.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق مطالب و اطلاعات برای دفتر اسناد رسمی 662 تهران محفوظ می‌باشد، هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی خواهد داشت.