متون حقوقی سند صلح خیار فسخ خودرو

 

مورد مصالحه تمامی شش‌دانگ یک دستگاه خودرو با مشخصات فوق که با تمام لوازم موجود به رویت کامل متصالح رسیده به اقراره قبض نمود و مجددا جهت استیفاء منافع به قبض مصالح داده شد.

اسقاط کافه خیارات خصوصا” خیار غبن فاحش از طرفین بعمل آمده و متصالح تعهد پرداخت بدهی عوارض و مالیات مورد معامله را نمود و مصالح تا ده سال شمسی ضامن کشف فساد شرعی و قانونی مورد معامله می‌باشد مفاد بخشنامه شماره 10/130-58/01/14 سازمان ثبت به متعاملین تفهیم شد و مسئولیت انجام معامله متضامنا به عهده متعاملین است

ضمنا مصالح به متصالح مزبور وکالت با حق توکیل به غیر دادتا چنانچه در تنظیم مستندات مبنا ویا در تنظیم این سند احتمالا اشتباه یا سهو قلم روی داده باشد نسبت به رفع آن ولو با تنظیم وامضا اقرارنامه اصلاحی بدون آنکه در ماهیت این سند خللی وارد سازد اقدام نماید. چون کلیه مدارک و مستندات این سند توسط متعاملین به این دفترخانه ارائه شده در صورت کشف خلاف در صحت و اصالت آنها متعاملین شخصا پاسخگوی مراجع مربوطه خواهد بود.

متصالحین متن ضمن اطلاع کامل از مقررات راهنمایی و رانندگی و قوانین راجع به صلح اقدام به انجام مصالحه نمودند.
ضمن سند متصالح حق انتفاع از مورد مصالحه را به صورت عمری در حق مصالح مادام الحیات وی برقرار نمود تا مصالح مادام العمر خود از منافع آن به رایگان استیفاء نماید و مصالح می‌تواند به هر نحو که صلاح بداند از منافع مورد صلح استیفاء منفعت نماید بنحوی که حق مذبور قائم به شخص مصالح بوده و پس از فوت وی حق مذکور به قائم مقام قانونی و وراث ایشان انتقال نمی‌یابد و چنانچه مصالح دعوت حق را لبیک گفت مورد صلح ملک طلق و بلامعارض متصالح خواهد بود.

خیار فسخ این سند مادام العمر با خود مصالح است که هر زمان بخواهد در این دفترخانه یا دفتر خانه دیگری بالنفسه و شخصا” مصالحه را با پرداخت یک صدم مال الصلح و یا تودیع ان در صندوق ثبت فسخ نماید بنحویکه این حق قائم به شخص بوده و پس از فوت وی حق مذکور به قائم مقام قانونی و وراث ایشان انتقال نمی‌یابد و چنانچه مصالح دعوت حق را لبیک گفت مورد صلح ملک طلق و بلامعارض متصالح خواهد بود.

ضمنا مصالح متصالح مزبور را وصی در زمان ممات و وکیل با حق توکیل به غیر در زمان حیات قرار داد تا چنانچه تقاضای فسخ سند نمود راسا و مفدمتا به مراکز تعویض پلاک مراجعه و اقدام به تعویض پلاک بنام خود و فک پلاک قبلی و دریافت رسید پلاک منفکی و اقدام جهت دریافت و نصب پلاک جدید بر روی اتومبیل فوق‌الذکر اقدام نماید. بخشنامه‌ها و مقررات در خصوص تعویض پلاک به طرفین و متصالح تذکر و تفهیم گردید.
به طرفین سند بالاخص خریدار تذکر داده شد که مسئولیت سردفتر و دفترخانه تامیزان مبلغ مندرج در این سند می‌باشد و نسبت به مازاد مبلغ مندرج در این سند مسئولیتی نخواهد داشت.-متعاملین فوق متضامنا مسئول کسر پرداخت احتمالی حق الثبت به خزانه دولت می باشند و چنانچه اضافه پرداختی در هر مورد داشته باشند از آن صرف نظر می‌نمایند.

 

دفتر اسناد رسمی ۶۶۲ تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از آنجا که خدمات دفاتر اسناد رسمی گستره‌ایی به وسعت ایران اسلامی دارد ما را برآن داشت تا در جهت هرچه بیشتر آشنا کردن مردم با مزایای سند رسمی و در عین حال ارائه اطلاعات مفید و کاربردی به جامعه فرهیخته دفاتر اسناد رسمی گامی ولو اندک در جهت توسعه سند رسمی که ارتباط تنگاتنگی با امنیت اجتماعی جامعه دارد برداریم بدین منظور سایت مذکور در جهت ارائه آخرین اخبار و اطلاعات باذکر این نکته که فاقد هرگونه جنبه تبلیغاتی می‌باشد جهت خدمت به مردم و جامعه دفاتر اسناد رسمی راه اندازی نموده و دست یاری به سوی همه فرهیختگان جامعه حقوقی کشور دراز کرده و اسمتدادی به روشنی آفتاب دانش میطلبیم.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق مطالب و اطلاعات برای دفتر اسناد رسمی 662 تهران محفوظ می‌باشد، هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی خواهد داشت.