متن حقوقی سند صلح مهریه و حقوق مالی زوجه

 

مورد مصالحه: کلیه و تمامی حقوق حقیقی،عینی، حتی فرضی و واقعی و احتمالی و متصوره مصالح خانم …………… (زوجه) ناشی ازمهریه (صداق) مشارالیها موضوع سند ازدواج بشماره ترتیب ………… مورخ …….. دفتر رسمی ازدواج شماره ………. حوزه ثبتی ………… و کلیه حقوقات مالی ومتعلقه خودناشی از عقد نکاح ازجمله نفقه حالیه و معوقه ،ایام عده وآتیه خود،اجرت المثل ایام زندگی مشترک ،نحله و موارد مشمول بند الف سند نکاحیه و غیره و حتی ضمیه صداقیه بشرح اسناد عادی موضوع تعهدات زوج به زوجه در خصوص انتقال ملک درآینده وهرنوع تعهد دیگر که بر ذمه آقای ………… (زوج) با مشخصات فوق می‌باشد داخل در این سند بوده به نحوی که پس از امضاء این سند دیگر هیچگونه حقی از حقوق مزبور برای مصالح در مورد صلح باقی نمانده و تمامی آن حقوق در مورد مصالحه متعلق به متصالح می‌باشد.

عوض صلح: مبلغ ……………. (………………….. ریال) که حسب توافقات طرفین و به اقرار بانوی مصالح مبلغ مزبور نقدا توسط متصالح به ایشان پرداخت و واصل و عاید نامبرده گردیده است

کلیه شرایط صحت صلح قطعی از هر قبیل اعم از قبض و اقباض و صیغه به اظهار و غیره اجرا شده و احتیاطا” کافه خیارات خصوصا” خیار تدلیس و خیار غبن هرچند فاحش از متعاملین بعمل آمد. متعاقدین ضمن العقد حاضر و ضمن عقد خارج لازم که باقرار عقد خارج مزبور فی‌مابین بطور شفاهی منعقد گردیده کلیه ادعاها و اعتراضات بعدی و احتمالی خود را تحت هر عنوان پیش بینی شده یا نشده ولو بعنوان تضرر و غیره را از خود سلب و ساقط نمودند.

این سند با اتکا به نامه شماره ……….. مورخ ……….. دفتررسمی ازدواج شماره ……………. تظیم وثبت گردید.

 

دفتر اسناد رسمی ۶۶۲ تهران

2 پاسخ

  1. سلام ودرود ،سوال ،چنانچه تو بخشش مهریه از سوی همسر از شیوه مطالحه (صلح)بکار رفته باشه ایا این مهریه قابل برگشت به زوجه خواهد بود ؟؟با تشکر

    1. درود بر شما
      تنظیم سند صلح قابل رجوع نخواهد بود ولیکن قبل از هر گونه اظهار نظر قطعی مستلزم ان است که سند موزد سوال مطالعه شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از آنجا که خدمات دفاتر اسناد رسمی گستره‌ایی به وسعت ایران اسلامی دارد ما را برآن داشت تا در جهت هرچه بیشتر آشنا کردن مردم با مزایای سند رسمی و در عین حال ارائه اطلاعات مفید و کاربردی به جامعه فرهیخته دفاتر اسناد رسمی گامی ولو اندک در جهت توسعه سند رسمی که ارتباط تنگاتنگی با امنیت اجتماعی جامعه دارد برداریم بدین منظور سایت مذکور در جهت ارائه آخرین اخبار و اطلاعات باذکر این نکته که فاقد هرگونه جنبه تبلیغاتی می‌باشد جهت خدمت به مردم و جامعه دفاتر اسناد رسمی راه اندازی نموده و دست یاری به سوی همه فرهیختگان جامعه حقوقی کشور دراز کرده و اسمتدادی به روشنی آفتاب دانش میطلبیم.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق مطالب و اطلاعات برای دفتر اسناد رسمی 662 تهران محفوظ می‌باشد، هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی خواهد داشت.