فیلترهای عمومی
دقیقا همین عنوان
جستجو در عناوین
جستجو در متن محتوا
فیلتر بر اساس سبک محتوا
نوشته‌ها
برگه‌ها
پایگاه مستندات

متن حقوقی سند اجاره آپارتمان

 

مورد اجاره: ……………………… با حق استفاده از آب و برق و گاز وانباری و پارکینگ ومشاعات و مشترکات ودیگر منصوبه های در آن وسایر لوازم وملحقات واسناد مربوطه که به رویت کامل مستأجر رسیده و مورد قبول وی قرار گرفته است.

مدت اجاره: …….. سال کامل خورشیدی از تاریخ …….. الی …….. می‌باشد.

مبلغ مال الاجاره: در تمام مدت مبلغ ………. ریال که به قرار هر ماهی ………….. ریال می باشد که مستأجر متعهد و موظف است اجاره ماهیانه را در پایان هر ماه نقداً به موجر یا نماینده قانونی وی پرداخت و قبض رسید دریافت نماید و یا مستأجر می تواند اجاره بهای ماهیانه را به حساب شماره ………… موجر نزد بانک ………… شعبه ………… واریز و نسخه ای از آن را به موجر تسلیم نماید.

 

شروط و توضیحات:

۱- مالیات مستغلاتی و عوارض شهرداری و تعمیرات کل به عهده موجر است و تعمیرات جزئی ورنگ آمیزی جهت استفاده بهتر از مورد اجاره به عهده مستأجر است.

۲- مستأجر حق انتقال مورد اجاره را به صورت مشاعی یا مفروز کلاً یا جزئاً و به هر صورت به غیر را ندارد و به نحو مباشرت جهت سکونت خود و افراد تحت تکفلش حق استفاده از مورد اجاره را دارد.

۳- پرداخت هزینه های آب و برق و گاز مصرفی مربوطه در طول مدت اجاره به عهده مستأجر است.

۴- مستأجر ملزم و موظف است در زمان تخلیه مورد اجاره را به همان وضعی که صحیح و سالم تحویل گرفته به همان صورت به موجر همراه با مفاصا حسابهای آب و برق و گاز مربوطه تحویل داده و رسید دریافت نماید.

۵- اجرت المثل بعد از اتمام مدت اجاره تا زمان تصرف برابر اجرت المسمی است.

۶- چنانچه مستأجر در پایان مدت بخواهد مورد اجاره را تخلیه و تحویل نماید و موجر از تحویل گرفتن آن استنکاف ورزد مستأجر می تواند با تحویل کلید مورد اجاره به دادگاه محل، تامین دلیل نماید.

۷- مستأجر متعهد و ملتزم شرعی و قانونی گردید که در انقضاء مدت مورد اجاره را تخلیه و تحویل موجر دهد و یا نسبت به تجدید اجاره با موجر اقدام نماید.

۸- تنظیفات و جبران شکست درب و شیشه و قفل و دستگیره و سایر اعیان مورد اجاره در مدت زمان اجاره به عهده مستأجر است.

۹- تخلف مستأجر از هر یک از مفاد و شروط این قرارداد حق فسخ و تخلیه را برای موجر ایجاد خواهد کرد.

۱۰-مستأجر متعهد به پرداخت عوارض شهرداری و مالیات دارایی و هزینه های مصرفی در زمان تصرف مورد اجاره می باشد.

 

مدارک و مستندات

  1. استعلام ثبت در صورتی که اجاره زائد بر سه سال باشد.
  2. اصل سند مالکیت
  3. کپی و اصل مدارک شناسایی طرفین
نکته
  • در صورتی که ملک مورد اجاره تجاری باشد استعلام از اداره تأمین اجتماعی لازم می باشد.
  • مطابق تبصره ۴ ماده ۱۸۷ و  نظر کمیسیون وحدت رویه به شماره ۸۵۵/۹۶۰۰۱ استعلام از اداره دارایی لازم نیست.

 

 

دفتر اسناد رسمی ۶۶۲ تهران _ اجاره آپارتمان اداری

متن حقوقی سند اجاره آپارتمان _ رهن و اجاره انواع املاک مسکونی، خانه و آپارتمان _ اپارتمان اجاره ای _ اپارتمان اجاره ای دیوار _ نوشتن قرارداد اجاره _ نوشتن اجاره نامه + نکات نحوه نوشتن قرارداد اجاره _ قرارداد اجاره را چطور بنویسیم؟ _ نمونه قرارداد اجاره (آپارتمان، مغازه، خانه مسکونی) _ نوشتن قرارداد اجاره منزل _ بنگاه املاک نوشتن قرارداد اجاره خونه _ مشاور قرادادهای ساخت املاک حرفه ای لیلا فرج زاده _ مشاوره قرارداد اجاره _ مشاوره قرارداد ساخت ملک لیلا فرج زاده _  دکوری لاکچری اشهن

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *