متن حقوقی سند اجاره آپارتمان

 

مورد اجاره: ……………………… با حق استفاده از آب و برق و گاز وانباری و پارکینگ ومشاعات و مشترکات ودیگر منصوبه های در آن وسایر لوازم وملحقات واسناد مربوطه که به رویت کامل مستأجر رسیده و مورد قبول وی قرار گرفته است.

مدت اجاره: …….. سال کامل خورشیدی از تاریخ …….. الی …….. می‌باشد.

مبلغ مال الاجاره: در تمام مدت مبلغ ………. ریال که به قرار هر ماهی ………….. ریال می باشد که مستأجر متعهد و موظف است اجاره ماهیانه را در پایان هر ماه نقداً به موجر یا نماینده قانونی وی پرداخت و قبض رسید دریافت نماید و یا مستأجر می تواند اجاره بهای ماهیانه را به حساب شماره ………… موجر نزد بانک ………… شعبه ………… واریز و نسخه ای از آن را به موجر تسلیم نماید.

شروط و توضیحات:

۱- مالیات مستغلاتی و عوارض شهرداری و تعمیرات کل به عهده موجر است و تعمیرات جزئی ورنگ آمیزی جهت استفاده بهتر از مورد اجاره به عهده مستأجر است.

۲- مستأجر حق انتقال مورد اجاره را به صورت مشاعی یا مفروز کلاً یا جزئاً و به هر صورت به غیر را ندارد و به نحو مباشرت جهت سکونت خود و افراد تحت تکفلش حق استفاده از مورد اجاره را دارد.

۳- پرداخت هزینه های آب و برق و گاز مصرفی مربوطه در طول مدت اجاره به عهده مستأجر است.

۴- مستأجر ملزم و موظف است در زمان تخلیه مورد اجاره را به همان وضعی که صحیح و سالم تحویل گرفته به همان صورت به موجر همراه با مفاصا حسابهای آب و برق و گاز مربوطه تحویل داده و رسید دریافت نماید.

۵- اجرت المثل بعد از اتمام مدت اجاره تا زمان تصرف برابر اجرت المسمی است.

۶- چنانچه مستأجر در پایان مدت بخواهد مورد اجاره را تخلیه و تحویل نماید و موجر از تحویل گرفتن آن استنکاف ورزد مستأجر می تواند با تحویل کلید مورد اجاره به دادگاه محل، تامین دلیل نماید.

۷- مستأجر متعهد و ملتزم شرعی و قانونی گردید که در انقضاء مدت مورد اجاره را تخلیه و تحویل موجر دهد و یا نسبت به تجدید اجاره با موجر اقدام نماید.

۸- تنظیفات و جبران شکست درب و شیشه و قفل و دستگیره و سایر اعیان مورد اجاره در مدت زمان اجاره به عهده مستأجر است.

۹- تخلف مستأجر از هر یک از مفاد و شروط این قرارداد حق فسخ و تخلیه را برای موجر ایجاد خواهد کرد.

۱۰-مستأجر متعهد به پرداخت عوارض شهرداری و مالیات دارایی و هزینه های مصرفی در زمان تصرف مورد اجاره می باشد.

 

مدارک و مستندات #

  1. استعلام ثبت در صورتی که اجاره زائد بر سه سال باشد.
  2. اصل سند مالکیت
  3. کپی و اصل مدارک شناسایی طرفین

نکته #

  • در صورتی که ملک مورد اجاره تجاری باشد استعلام از اداره تأمین اجتماعی لازم می باشد.
  • مطابق تبصره ۴ ماده ۱۸۷ و  نظر کمیسیون وحدت رویه به شماره ۸۵۵/۹۶۰۰۱ استعلام از اداره دارایی لازم نیست.

 

دفتر اسناد رسمی ۶۶۲ تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از آنجا که خدمات دفاتر اسناد رسمی گستره‌ایی به وسعت ایران اسلامی دارد ما را برآن داشت تا در جهت هرچه بیشتر آشنا کردن مردم با مزایای سند رسمی و در عین حال ارائه اطلاعات مفید و کاربردی به جامعه فرهیخته دفاتر اسناد رسمی گامی ولو اندک در جهت توسعه سند رسمی که ارتباط تنگاتنگی با امنیت اجتماعی جامعه دارد برداریم بدین منظور سایت مذکور در جهت ارائه آخرین اخبار و اطلاعات باذکر این نکته که فاقد هرگونه جنبه تبلیغاتی می‌باشد جهت خدمت به مردم و جامعه دفاتر اسناد رسمی راه اندازی نموده و دست یاری به سوی همه فرهیختگان جامعه حقوقی کشور دراز کرده و اسمتدادی به روشنی آفتاب دانش میطلبیم.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق مطالب و اطلاعات برای دفتر اسناد رسمی 662 تهران محفوظ می‌باشد، هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی خواهد داشت.