متن حقوقی سند اجاره مغازه با سرقفلی

 

مورد اجاره وحدود آن: ………… دانگ یک دستگاه مغازه فوق الذکر با جمیع متعلقات شرعیه وعرفیه آن که ازکمیت وکیفیت ومحل وقوع مورد اجاره کاملا مطلع میباشد . ملک مورد اجاره واقع در   ………….   می‌باشد.

مدت اجاره: از تاریخ مرقوم … ماه برابر با ….. سال کامل شمسی جهت شغل …………………… .

مال الاجاره: در تمام مدت مبلغ ………. ریال که مستأجر متعهد است در اول هر ماه مبلغ ………… ریال به موجر بپردازد. تاخیر در پرداخت هر قسط تا ده روز موجب خیار فسخ در بقیه مدت برای موجر خواهد بود و بنا به درخواست موجر  یک برگ قبض رسمی بشماره ………… سری …………… صادرگردید. ضمناً” مبلغ ——– ریال بابت قرض الحسنه به موجر پرداخت گردیده است که بایستی در ختم مدت و یا فسخ قرارداد اجاره و پس از تسویه حساب به مستأجر مسترد گردد.

شروط:

پرداخت مالیات مستغلاتی و نوسازی و تعمیرات کلی و اساسی بعهده موجرین است. ازاله زباله و تنظیفات و برف روبی اطراف مورد اجاره با مستاجر است. مستاجر حق واگذاری مورد اجاره را جزا” و یا کلا” بغیر ندارد. مستاجر حق هیچگونه تغییر در وضع بنای مورد اجاره را بدون اجازه کتبی موجرین ندارد. مستاجر متعهد است به همان نحو که مورد اجاره را صحیحا” و از جهت درب و شیشه و قفل و کلید و غیره صحیح و سالم تحویل گرفته در آخر مدت یا هنگام فسخ صحیح و سالم تحویل موجرین داده و رسید اخذ نماید و در صورت کسر و انکسار و نقصان ملزم به جبران خسارات وارده خواهد شد. اجرت المثل پس از انقضاء مدت طبق اجرت المسمی میباشد که مستاجر متعهد است در اول هرماه بموجب رسید عادی پرداخته و رسید دریافت دارد. هزینه های مصرفی آب و برق و گاز و تلفن به قدرالسهم بر عهده مستاجر است که همه ماهه بپردازد، مستاجر حق اقدام و تقاضا و اخذ و دریافت کنتور اختصاصی گاز برای مورد اجاره را دارد و از نظر مالکین بلامانع میباشد. مستاجر اقرار نمود که هیچگونه وجهی بابت سرقفلی و حق آب و گل و کسب و پیشه و پیش پرداخت به موجرین نپرداخته است و هنگام فسخ و تخلیه و تحویل، حق مطالبه و دریافت هیچگونه وجهی بابت سرقفلی و حق کسب و پیشه و غیره را از موجرین ندارد نیز موجرین تعهد پرداخت هرگونه بدهی معوقه بابت مالیات و حق بیمه و عوارض مشاغل به دارایی و سازمان تامین اجتماعی و شهرداری را تا این تاریخ نمود و در موقع تخلیه مستاجر متعهد به تادیه مفاصا حساب بیمه و مشاغل و مالیات کسب و پیشه زمان تصرف می باشد به درخواست متعاملین این سند بدون اخذ گواهی مفاصا حساب مالیاتی تنظیم شد و متعاملین متضامنا” متعهد پرداخت بدهی های احتمالی به دارائی و شهرداری و سازمان تامین اجتماعی می باشند. نظر به اینکه مورد اجاره بموجب سند اجاره نامه شماره ………… این دفترخانه مورد اجاره در اجاره و تصرف آقای …………………….. (با مشخصات مذکور نسبت به سه دانگ مشاع از شش‌دانگ) بوده و این سند با موافقت و رضایت مشارالیه تنظیم و با امضای این سند اجاره نامه مزبور نسبت به سه دانگ مشاع از شش‌دانگ آقای …………………. فسخ و باطل شد و سند صلح حقوق به میزان سه دانگ مشاع از شش‌دانگ برابر سند شماره ………… این دفتر به مستاجر منتقل شده است.

 

مدارک و مستندات #

  1. استعلام ثبت در صورتی که اجاره زائد بر سه سال باشد.
  2. اصل سند مالکیت
  3. استعلام از اداره تأمین اجتماعی
  4. کپی و اصل مدارک شناسایی طرفین

نکته #

  • مطابق تبصره ۴ ماده ۱۸۷ و  نظر کمیسیون وحدت رویه به شماره ۸۵۵/۹۶۰۰۱ استعلام از اداره دارایی لازم نیست.

 

دفتر اسناد رسمی ۶۶۲ تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از آنجا که خدمات دفاتر اسناد رسمی گستره‌ایی به وسعت ایران اسلامی دارد ما را برآن داشت تا در جهت هرچه بیشتر آشنا کردن مردم با مزایای سند رسمی و در عین حال ارائه اطلاعات مفید و کاربردی به جامعه فرهیخته دفاتر اسناد رسمی گامی ولو اندک در جهت توسعه سند رسمی که ارتباط تنگاتنگی با امنیت اجتماعی جامعه دارد برداریم بدین منظور سایت مذکور در جهت ارائه آخرین اخبار و اطلاعات باذکر این نکته که فاقد هرگونه جنبه تبلیغاتی می‌باشد جهت خدمت به مردم و جامعه دفاتر اسناد رسمی راه اندازی نموده و دست یاری به سوی همه فرهیختگان جامعه حقوقی کشور دراز کرده و اسمتدادی به روشنی آفتاب دانش میطلبیم.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق مطالب و اطلاعات برای دفتر اسناد رسمی 662 تهران محفوظ می‌باشد، هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی خواهد داشت.