جستجو
فیلترهای عمومی
دقیقا همین عنوان
جستجو در عناوین
جستجو در متن محتوا
فیلتر بر اساس سبک محتوا
نوشته‌ها
برگه‌ها
پایگاه مستندات

متن حقوقی سند رضایت جهت ارایه به شرکت بیمه

 

درتاریخ ذیل در این دفترخانه حاضر گردید: آقای ………… با مشخصات فوق در خصوص دادنامه شماره …………… مورخ …………. صادره در پرونده کلاسه ………. از شعبه ……… دادگاه ……….. دایر بر محکومیت آقای ……………. به پرداخت دیه، ارش و خسارت بدنی ناشی از حادثه رانندگی، به دریافت کل مبلغ خسارت از شرکت بیمه دی از محل بیمه نامه شخص ثالث مربوطه اقرار و اعتراف می نمایم و هیچ گونه ادعا و اعتراض نسبت به شرکت بیمه دی و مقصر حادثه آقای ……….. فرزند …………. ندارم و در این رابطه کلیه حقوق خود را ساقط و در مراجع اداری و قضائی از درجه اعتبار ساقط و غیر مسموع می دانم و خواستار مختومه شدن پرونده به کلاسه فوق در مراجع قضایی و انتظامی هستم. ضمناً مسئولیت صحت مدارک ابرازی در پرونده موضوعه را تقبل نموده و در صورت کشف هر گونه فساد و اشتباه طرفین از عهده کلیه خسارت وارده به شرکت بیمه دی برآمده و شرکت اشاره شده را قائم مقام قانونی با اختیارات کامل جهت استرداد خسارت و تبعات ناشی از آن می‌دانم.

 

دفتر اسناد رسمی ۶۶۲ تهران آمادگی کامل جهت تنظیم سند رضایت جهت ارایه به شرکت بیمه و ارایه مشاوره حقوقی و ثبتی در این زمینه را دارد.

4 پاسخ

 1. با سلام نمی دانم خبر دارید یا نه. در موردی که فقط یک راننده در اثر اشتباه و حادثه فقط و فقط خودش آسیب دیده باشد که البته واجد شرایط دیه باشد، اداره بیمه حتی قبل از تشکیل پرونده دیه و ارائه مدارک قضایی و پزشکی، نخست از آن شخص می خواهند که یک رضایت نامه محضری(آن هم محضر خاصی که خودشان معرفی می کند!!!!) تهیه و آن را به بیمه تحویل دهد، بر این مبنا که ادعای دیگری نداشته باشد، از جمله مثلا آن شخص ادعا نکند که چند میلیون تومان درمان پزشکی بابت صدمه ای که دیدند.

  1. در هر صورت شما میتوانید از طریق مراجع قضایی پیگیری بفرمایید
   در خصوص محضر خاص هم صرفا به جهت تسریع در امر ارباب رجوع به دفاتری که فرمت ها را داشته باشند راهنمایی میشوید تنظیم این نوع سند در دفاتر و محاضر خاص دلیل دیگری ندارد

 2. بنده مقصر حادثه ای بودم ک دو نفر دیگر زیاندیده داشت حال بیمه رضایت نامه محضری برای پرداخت دیه خاسته با توجه به اینکه آنها در یک شهر دور دیگر هستند آیا حضور من نیز برای تعهدنامه لازم است؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   جهت تنظیم سند فقط حضور زیان دیده کفایت میکند نیازی به حضور شما نخواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از آنجا که خدمات دفاتر اسناد رسمی گستره‌ایی به وسعت ایران اسلامی دارد ما را برآن داشت تا در جهت هرچه بیشتر آشنا کردن مردم با مزایای سند رسمی و در عین حال ارائه اطلاعات مفید و کاربردی به جامعه فرهیخته دفاتر اسناد رسمی گامی ولو اندک در جهت توسعه سند رسمی که ارتباط تنگاتنگی با امنیت اجتماعی جامعه دارد برداریم بدین منظور سایت مذکور در جهت ارائه آخرین اخبار و اطلاعات باذکر این نکته که فاقد هرگونه جنبه تبلیغاتی می‌باشد جهت خدمت به مردم و جامعه دفاتر اسناد رسمی راه اندازی نموده و دست یاری به سوی همه فرهیختگان جامعه حقوقی کشور دراز کرده و اسمتدادی به روشنی آفتاب دانش میطلبیم.

تمامی حقوق مطالب و اطلاعات برای دفتر اسناد رسمی 662 تهران محفوظ می‌باشد، هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی خواهد داشت.