جستجو
فیلترهای عمومی
دقیقا همین عنوان
جستجو در عناوین
جستجو در متن محتوا
فیلتر بر اساس سبک محتوا
نوشته‌ها
برگه‌ها
پایگاه مستندات

انتقال امتیاز دفتر اسناد رسمی: شرحی بر دیوان عدالت اداری

5/5
انتقال امتیاز دفتر اسناد رسمی: شرحی بر دیوان عدالت اداری

انتقال امتیاز دفترخانه

طبق ماده 69 قانون دفاتر اسناد رسمی مصوب 1354، امتیاز دفترخانه ی اسناد رسمی در موارد ذیل قابل انتقال و واگذاری به شخص واجد شرایط می باشد:

1- بازنشستگی : سردفتر شاغل که بازنشسته می شود می تواند شخص واجد شرایط را ضمن تقاضا نامه بازنشستگی (دو ماه قبل از بازنشستگی) به سازمان ثبت معرفی کند.

2- فوت سر دفتر : ورثه ی سر دفتر متوفی که حین الفوت ، شاغل بوده تا شش ماه از تاریخ فوت سردفتر می توانند مجتمعاً شخص واجد صلاحیت را به سازمان ثبت معرفی نمایند.

توجه (1) : در غیر موارد فوق، امتیاز دفترخانه قابل واگذاری و انتقال به غیر نمی باشد.

توجه (2) : در صورتی که سردفتر بازنشسته یا ورثه‌ی سردفتر متوفی در مواعد قانونی به وظیفه‌ی خود عمل ننمایند، امتیاز دفترخانه به سازمان ثبت منتقل خواهد شد.

 

 

=> دانلود متن کامل توضیحات <=

- دیدگاه‌ها -

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

از آنجا که خدمات دفاتر اسناد رسمی گستره‌ایی به وسعت ایران اسلامی دارد ما را برآن داشت تا در جهت هرچه بیشتر آشنا کردن مردم با مزایای سند رسمی و در عین حال ارائه اطلاعات مفید و کاربردی به جامعه فرهیخته دفاتر اسناد رسمی گامی ولو اندک در جهت توسعه سند رسمی که ارتباط تنگاتنگی با امنیت اجتماعی جامعه دارد برداریم بدین منظور سایت مذکور در جهت ارائه آخرین اخبار و اطلاعات باذکر این نکته که فاقد هرگونه جنبه تبلیغاتی می‌باشد جهت خدمت به مردم و جامعه دفاتر اسناد رسمی راه اندازی نموده و دست یاری به سوی همه فرهیختگان جامعه حقوقی کشور دراز کرده و اسمتدادی به روشنی آفتاب دانش میطلبیم.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق مطالب و اطلاعات برای دفتر اسناد رسمی 662 تهران محفوظ می‌باشد، هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی خواهد داشت.

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x