متن حقوقی سند شروط ازدواج

 

در تاریخ تحریر سند حاضر این دفتر گردیدند آقای …………. با مشخصات فوق زوج و خانم …………….. با مشخصات فوق زوجه به موجب سند نکاحیه به شماره ترتیب ……………… مورخ ………… دفتر رسمی ازدواج شماره ………..… تهران و بعد الحضور زوج درنهایت صحت مزاج و عقل و دماغ و با قصد و رضا و میل و اراده و اختیار کامل اقرار و اعلام صریح و صحیح و شرعی و قانونی نمودند که اینجانبان به میل و رضا شروط ذیل را ضمن عقد نکاح قبول داشته و خود را ملزم بدان‌ها می‌دانم:

1 – شرط تحصیل:

در ضمن عقد نکاح زوج قبول نمود که مانع ادامه تحصیل زوجه نباشد و زوجه را در ادامه تحصیل تا هر مرحله که زوجه لازم بداند و در هر کجا که شرایط ایجاب نماید مخیر می سازد.

2- شرط اشتغال به کار زوجه:

 در ضمن عقد نکاح زوج بزوجه تعهد داد و قبول نمود مانع اشتغال به کار زوجه در خارج از منزل، نباشد و زوجه را در اشتغال به هر شغلی که مایل باشد و در هر کجا که شرایط ایجاب نماید مخیر می کند.

3 – شرط اجازه خروج زوجه از کشور:

در ضمن عقد نکاح زوج به زوجه ، وکالت بلاعزل می دهد که با همه اختیارات قانونی بدون نیاز به اجازه شفاهی یا کتبی مجدد شوهر ، از کشور خارج شود . تعیین مدت، مقصد و شرایط مربوط به مسافرت به خارج از کشور به صلاحدید خود زوجه است.

4- شرط وکالت مطلق طلاق زوجه:

در ضمن عقد نکاح زوج به زوجه وکالت بلاعزل با حق توکیل به غیر می دهد تا زوجه در هر زمان و تحت هر شرایطی از جانب زوج اقدام به مطلقه نمودن خود از قید زوجیت زوج به هر قسم طلاق ، اعم از بائن و رجعی و خلع یا مبارات .به هر طریقی اعم از اینکه اخذ یا بذل مهریه کند و وکالت بلاعزل با حق توکیل غیر میدهد تادرصورت بذل ازجانب زوج قبول بذل کند و باحضور در دفتر طلاق ثبت دفتر وسند طلاق را امضا نماید،بنحوی که نیاز بحضور واذن مجدد از زوج نباشد.

5- شرط نیمی از دارایی بعد از طلاق متعلق بزوجه باشد :

زوج متعهد می‌شود هنگام جدایی – اعم از آن که به درخواست زوج باشد یا به درخواست زوجه- نیمی از دارایی موجود خود را – اعم از منقول و غیرمنقول که طی مدت ازدواج به دست آورده‌است – به زوجه منتقل نماید

یا

6- شرط نیمی از دارایی متعلق به زوجین باشد :

زوج و زوجه متعهد می شوند هنگام جدایی اعم از اینکه متارکه به درخواست مرد باشد یا به درخواست زن، یا طلاق با توافق طرفین باشد ،کلیه دارایی که بعد از تاریخ ازدواج دائم زوجین به دست می آورند ، بین آن‌ها بالمناصفه تقسیم شود.

7- حضانت فرزند درصورت جدایی با مادر :

زوجین ضمن عقد خارج لازم توافق نمودند اولویت در حضانت فرزند یا فرزندان مشترک در صورت طلاق با مادر خواهد بود”.
یا:

“زوجین ضمن عقد خارج لازمی توافق نمودند حضانت فرزند یا فرزندان مشترک در صورت طلاق با هر کدام از والدین خواهد بود که بنا بر مصلحت طفل باشد . تعیین مصلحت طفل بر عهده کارشناس یا داور مرضی الطرفین خواهد بود”.  و پرداخت نفقه طفل بالمناصفه خواهد بود

8- ((اختیار تعین مسکن و شهر محل سکونت به زوجه داده شده است.))

همچنین ضمن عقد خارج لازم (که فی‌مابین اینجانبان منعقد شده) هرگونه ادعا و اعتراض بعدی و احتمالی خود را ولو بعنوان تضرر و غیره از خود سلب و ساقط می‌نمایم.

این سند که بمنزله اقرارنامه بشرح فوق می‌باشد بنا بتقاضای زوج (آقای …………. با مشخصات فوق زوج و خانم ………. با مشخصات فوق زوجه) تنظیم و به ثبت رسید.

و حسب الاظهار ضمن عقد خارج لازم انعقاد یافته بین اینجانبان کلیه ادعاها و اعتراضات بعدی و احتمالی خود را تحت هر عنوان پیش‌بینی شده یا نشده از خود سلب و ساقط نموده و می‌نمایم و مسئولیت تمامی موارد با نامبردگان بوده و این دفترخانه هیچ مسئولیتی ندارد.

 کلیه مفاد این سند بشرح فوق به مقرین تفهیم گردید و نامبردگان بدور از هرگونه اکراه و اجبار این سند را امضاء می‌نماید و بدینوسیله حق رجوع از  آن را از خود سلب و ساقط نمودند.

دفتر اسناد رسمی ۶۶۲ تهران 

 متن حقوقی سند شروط ازدواج _ متن حقوقی سند شروط ازدواج _ شرط تحصیل: در ضمن عقد نکاح زوج _ اشتغال زنان و مصلحت خانواده _ حضانت فرزندان بعد از طلاق _ بررسی شرط عدم مخالفت زوج با تحصیل _ بررسي شرط عدم مخالفت زوج با تحصيل زوجه ضمن عقد نکاح _ شروط ضمن عقد نکاح به همراه نمونه سند رسمی ازدواج _ حق طلاق و وکالت در طلاق توافقی برای زن _ آیا وکالت مشروط زن در طلاق (حق طلاق مشروط) امکان پذیر است؟ _ ساعت دکوراتیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از آنجا که خدمات دفاتر اسناد رسمی گستره‌ایی به وسعت ایران اسلامی دارد ما را برآن داشت تا در جهت هرچه بیشتر آشنا کردن مردم با مزایای سند رسمی و در عین حال ارائه اطلاعات مفید و کاربردی به جامعه فرهیخته دفاتر اسناد رسمی گامی ولو اندک در جهت توسعه سند رسمی که ارتباط تنگاتنگی با امنیت اجتماعی جامعه دارد برداریم بدین منظور سایت مذکور در جهت ارائه آخرین اخبار و اطلاعات باذکر این نکته که فاقد هرگونه جنبه تبلیغاتی می‌باشد جهت خدمت به مردم و جامعه دفاتر اسناد رسمی راه اندازی نموده و دست یاری به سوی همه فرهیختگان جامعه حقوقی کشور دراز کرده و اسمتدادی به روشنی آفتاب دانش میطلبیم.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق مطالب و اطلاعات برای دفتر اسناد رسمی 662 تهران محفوظ می‌باشد، هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی خواهد داشت.