جستجو
فیلترهای عمومی
دقیقا همین عنوان
جستجو در عناوین
جستجو در متن محتوا
فیلتر بر اساس سبک محتوا
نوشته‌ها
برگه‌ها
پایگاه مستندات

دانلود فرم گواهی سردفتران اسناد رسمی در قبال قولنامه های عادی

دانلود فرم

گواهی سردفتران اسناد رسمی در قبال قولنامه‌های عادی

اگر طرفین معامله موعد خاصی را برای حضور در دفتر اسناد رسمی برای تنظیم سند رسمی مقرر کرده باشند، این تاریخ مبنای شروع تعهد طرف مقابل است؛ به‌ همین خاطر باید اثبات شود و بهترین حالت برای اثبات حضور شما در دفترخانه، تقاضای صدور گواهی از دفترخانه است.
خریدار و فروشنده هنگام تنظیم قرارداد، تعیین می‌کنند که اگر یکی از دو طرف معامله به تعهداتی که در قرارداد تعیین شده عمل ننمایند مبلغی را به عنوان خسارت به طرف دیگر پرداخت کند. به این مبلغ وجه التزام می‎گویند.
مطالبه وجه التزام عدم حضور در دفترخانه جهت تنظیم سند رسمی بیع منوط به ارائه گواهی دفترخانه مبنی بر حضور خریدار و آماده کردن مابقی ثمن جهت انتقال سند رسمی است.
اهمیت گواهی عدم حضور:
از نظر قانون رسیدگی به تمام دعاوی که موضوع آنها ضرر و زیان است، و همچنین صدور احکام الزام به تنظیم سند با استفاده از گواهی عدم حضور امکان پذیر خواهد بود.
بر اساس این گواهی‌نامه هر یک از دوطرف می‎توانند درستی ادعای خود را ثابت کنند. ضمنا زمانی ‎که طرف مقابل از انجام تعهدات خود که در قرارداد نوشته شده شانه خالی کرد، به خصوص در مورد انتقال سند، پیشنهاد این است که حتما گواهی عدم حضور در دفترخانه تهیه شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

از آنجا که خدمات دفاتر اسناد رسمی گستره‌ایی به وسعت ایران اسلامی دارد ما را برآن داشت تا در جهت هرچه بیشتر آشنا کردن مردم با مزایای سند رسمی و در عین حال ارائه اطلاعات مفید و کاربردی به جامعه فرهیخته دفاتر اسناد رسمی گامی ولو اندک در جهت توسعه سند رسمی که ارتباط تنگاتنگی با امنیت اجتماعی جامعه دارد برداریم بدین منظور سایت مذکور در جهت ارائه آخرین اخبار و اطلاعات باذکر این نکته که فاقد هرگونه جنبه تبلیغاتی می‌باشد جهت خدمت به مردم و جامعه دفاتر اسناد رسمی راه اندازی نموده و دست یاری به سوی همه فرهیختگان جامعه حقوقی کشور دراز کرده و اسمتدادی به روشنی آفتاب دانش میطلبیم.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق مطالب و اطلاعات برای دفتر اسناد رسمی 662 تهران محفوظ می‌باشد، هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی خواهد داشت.

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x