فیلترهای عمومی
دقیقا همین عنوان
جستجو در عناوین
جستجو در متن محتوا
فیلتر بر اساس سبک محتوا
نوشته‌ها
برگه‌ها
پایگاه مستندات

خانواده

یگانه سازمان اجتماعی که بادوام و همگانی است و از دیرباز در زندگی بشرهای ماقبل تاریخ وجود داشته و حتی قبل از عبادتگاه و دولت و هر سازمانی که برای تمرکز فعالیت آدمی بوجود آمده است خانواده می‌باشد.

گرچه در طول تاریخ خطراتی برای آن پیش آمده و بر اثر آن نزدیک بوده است که خانواده از بین برود ولی چون روابط انسانی در این سازمان بیشتر و بهتر از سایر روابط دیگر برآورنده‌ی مهمترین خواسته‌ای حیاتی اوست، لذا این امر موجب شده که این سازمان بتواند بکار مستمرش ادامه دهد و از جمع به پراکندگی نگراید.

مردم شناسان می‌گویند: علت استمرار و دوام خانواده از آن است که در خانواده روابط اجتماعی به بهترین وجهی حوائج آدمی را بر می‌آورد و رفع نیازمندی‌های او در هیچ رابطه‌ای بغیر این رابطه به این خوبی و آسانی امکان پذیر نیست.

مشاور حقوقی خانواده

خدمات ما در مشاوره حقوقی خانواده

دفتر اسناد رسمی ۶۶۲ تهران خدمات زیر را به شما عزیزان ارائه می‌کند

حق طلاق

در کشور ایران حق طلاق صرفا برای آقایان محترم شناخته شده است!! پیوندی که برای ایجاد رابطه مقدس زوجیت نیاز به ایجاب از سوی بانوان دارد بدون نیاز به جلب نظر ایشان یکطرفه از سوی مردان به صرف اکراه پایان می‌پذیرد در چنین شرایطی توصیه من به عنوان یک زن حقوقدان به بانوان عزیز استفاده از ظرفیت وکالت طلاق جهت داشتن حق طلاق می‌باشد

حق طلاق
شروط ازدواج

شروط ازدواج

برابر قوانین مدنی و مقررات حوزه خانواده حقوق بانوان با ازدواج بسیار محدود میشود لیکن چاره کار شرایط ضمن عقد می‌ باشد لذا بعنوان یک حقوقدان توصیه می کنم در همان روزهای نخست در خصوص حقوق مشترک توافق نمایند
حقوقی همچون حق ادامه تحصیل و حق اشتغال به کار، حق خروج از کشور، حق تنصیف اموال زوجین، حق طلاق و….

حضانت فرزند

حضانت فرزندان مشترک برای والدین هم حق هست و هم تکلیف و در این میان مادران به دلیل نقص قوانین از بسیاری از حقوق برای تمشیت امور در زمان حضانت فرزندان خود محروم می باشند در شرایطی که مادران پس از هفت سالگی کودکان خود هیچ حقوقی برای سرپرستی فرزندان ندارند نگهداری از فرزند میتواند با مشکلات عدیده‌ای روبرو شوند با عنایت به قوانین جاری مادران از بسیاری از حقوق ساده و اولیه همچون ثبت نام فرزندان خود در مدرسه و باشگاه و انجام مراحل درمانی و کارهای بانکی محروم می باشند لذا میتوان با وکالت جامع از سوی ولی قهری (پدر و جد پدری) بسیاری از محدودیت‌ها را چاره کرد.

حضانت فرزند
مجوز خروج از کشور

مجوز خروج از کشور

برابر ماده ۱۸ قانون گذرنامه زنان متاهل جهت خروج از کشور نیاز به رضایت همسر دارند در شرایطی که دختران بالای ۱۸ سال کم تجربه ومجرد برای خروج از کشور نیاز به هیچ مجوزی ندارند زنان میانسال و باتجربه برای مسافرت به خارج از کشور به هر دلیلی که باشد اعم از شرکت در مسابقات بین المللی یا المپیادهای علمی یا دیدار خانواده نیاز به رضایت و مجوز از همسران خود دارند.
در چنین شرایطی به عنوان حقوقدان توصیه می‌کنم در همان روزهای نخست در این خصوص با زوج به توافق رسیده و برای خروج از کشور وکالت جامعی اخذ نماید.

بخشیدن مهریه

متاسفانه در جامعه امروز بسیار دیده شده که بسیاری از دختران جوان به اشتباه تصور میکنند مهریه میتواند ضامن بقاء رابطه زوجیت و خوشبختی ایشان باشد و برای ازدواج مهریه سنگین قرار می دهند اما پس از گذشت زمانی به دلایل مختلف از جمله اصرار زوج و یا اثبات تفاهم در زندگی مشترک و یا به شرط اخذ سایر حقوق اساسی اقدام به بخشش مهریه می نمایند بخشش مهریه در قالب اسناد متفاوتی تنظیم میشود که نیاز به بررسی همه جانبه دارد تا قصد زوجین از بخشش مهریه در قالب درستی تنظیم شود

مطالب مرتبط با خانوداه

جهت آگاهی با مسائل قانونی خانواده موضوع مورد نظر را انتخاب و مطالب آن را مطالعه نمایید

اطلاعات تماس و سوالات متداول

ویلیام شکسپیر

آنان که پیروز می‌شوند همان کسانی هستند که از مشورت بهره می‌برند

تماس با ما
ما آماده مشاوره و تنظیم قراردادهای پیش فروش شما هستیم

۰۲۱۸۸۱۹۵۲۱۷

شماره تماس دفتر در ساعات اداری و روزهای کاری آماده پاسخ‌گویی به شماست

مشاوره در واتساپ

جهت ارسال پیام در واتساپ اینجا کلیک کنید و پیام خود را ارسال کنید

آدرس دفتر

جهت مراجعه حضوری به این آدرس تشریف بیاورید. برای مشاهده کلیک کنید.

سوالی دارید؟

تیم حقوقی متخصص ما هم اکنون آماده ارائه مشاوره به شما هستند

سوالات متداول

در اینجا به برخی سوالات پرتکرار شما عزیزان پاسخ دادیم برای اطلاعات بیشتر میتوانید مطالب را مطالعه یا جهت مشاوره با ما در تماس باشید.

خیر امتیاز سند رسمی پیش فروش لازم الاجرا بودن سند رسمی می باشد لذا نیازی به مراجعه به دادگاه‌ها و پرداخت هزینه‌های سنگین دادرسی و اتلاف وقت در در سالن‌های دادگاه نیست

پاسخ خیر چرا که برای تنظیم سند پیش فروش استعلام ثبتی اخذ و مراتب پیش فروش در دفتر املاک ثبت منطقه منعکس و حتی در مدارک شهرداری اخبار می‌شود.

پاسخ خیر بنگاه‌های املاک حق تنظیم قرارداد پیش فروش ندارند

هزینه سند پیش فروش بر اساس ارزش واقعی ملک نیست بلکه در فرض شما هزینه سند حداکثر چهار میلیون تومان خواهد بود اما هزینه مشاور املاک بسیار بیشتر است.