فیلترهای عمومی
دقیقا همین عنوان
جستجو در عناوین
جستجو در متن محتوا
فیلتر بر اساس سبک محتوا
نوشته‌ها
برگه‌ها
پایگاه مستندات

بررسی ورود ایران به اتحادیه جهانی سردفتران در مکزیک

گفت‌وگوی ایران و فرانسه در حوزه دفاتر اسناد رسمی /بررسی ورود ایران به اتحادیه جهانی سردفتران در مکزیک

قرارداد همکاری ایران و فرانسه در حوزه سردفتری تا ۱۴۰۳ تمدید شد. تبادل نظر دایمی در خصوص تغییرات تقنینی، تبادل تجربیات در خصوص توسعه انفورماتیک و کاغذزدایی و همکاری زمینه آموزش از جمله مفاد این قرارداد است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ علی خندانی، رئیس کانون سردفتران و دفتریاران با دیوید آمبروزیانو، رئیس شورای عالی سردفتران فرانسه به صورت ویدئو کنفرانس دیدار و گفت‌وگو کرد. در حاشیه این گفت‌وگو قرارداد همکاری دوجانبه ایران و فرانسه به مدت دو سال دیگر تمدید شد.

دیوید آمبروزیانو در این دیدار آنلاین گفت: امانوئل ماکرون که برای یک دوره پنچ ساله دیگر به عنوان ریاست جمهوری فرانسه انتخاب شده است، قصد دارد به اصلاحاتی به خصوص در زمینه سیستم بازنشستگی فرانسه اقدام کند. همچنین قانون مربوط به اخلاق حرفه‌ای سردفتری هم که به سال ۱۹۴۵ برمی‌گردد در این دوره اصلاح می‌شود. اصلاح این قانون از طرف وزارت دادگستری فرانسه با همکاری شورای عالی سردفتری فرانسه آغاز شده است.

در ادامه این گفت‌وگو طرف فرانسوی عنوان کرد؛ با توجه به بهبود اوضاع بهداشتی مربوط به کرونا، کانون سردفتران ایران می‌تواند در ماه‌های آینده با همکاری شورای عالی سردفتران فرانسه کنفرانسی بین‌المللی با عنوان: “دفاتر اسناد رسمی و نقش آن در کارایی اقتصادی” برگزار کنند. این پیشنهاد مورد استقبال علی خندانی قرار گرفت.

همچنین رئیس کانون سردفتران و دفتریاران خطاب به همتای فرانسوی خود گفت: ایران به طور جدی برگزاری این کنفرانس بین‌المللی در تهران را بررسی خواهد کرد و در صورت فراهم شدن شرایط مرتبط با کرونا، این کنفرانس بین‌المللی با هدف معرفی پیشرفت‌های نظام سردفتری ایران و هموار ساختن پیوستن کانون سردفتران ایران به اتحادیه بین‌المللی سردفتران برگزار خواهد شد.

در پایان این گفت‌وگو اعلام شد؛ پیوستن ایران به اتحادیه جهانی سردفتران در نشست آتی این اتحادیه در مکزیک بررسی خواهد شد.

گفتنی است؛ کانون سردفتران ایران و شورای عالی سردفتران فرانسه پیش از این در سال ۲۰۱۶ میلادی به‌منظور تقویت روابط دوجانبه قرارداد همکاری امضا کرده‌اند که امروز برای دو سال دیگر تمدید شد.

تبادل نظر و گفت‌وگوی دایمی با توجه به تغییرات در زمینه تقنینی مرتبط از جمله مفاد این قرارداد است.

همچنین این قرارداد همکاری اعلام می‌کند؛ کانون‌های سردفتران ایران و فرانسه مبادلات خود را به خصوص راجع به دانش فنی به منظور ایجاد شبکه‌های انفورماتیک و کاغذزدایی به ویژه از طریق اسنادی که به شیوه الکترونیک یا از راه دور امضا می‌شوند، افزایش می‌دهند.

چشم‌انداز پیوستن ایران به اتحادیه بین‌المللی سردفتران، آموزش حرفه‌ای ضمن خدمت و پیوسته، ارتقای همکاری دو نهاد سردفتری در زمینه آموزش به منظور بهبود فنون حقوقی، انتقال تجربیات یا شیوه‌های عملی و فراهم ساختن تبادلات کارشناسی از دیگر مفاد این قرارداد است که اعتبار آن تا ۱۴۰۳ تمدید شده است.

- دیدگاه‌ها -

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *