جستجو
فیلترهای عمومی
دقیقا همین عنوان
جستجو در عناوین
جستجو در متن محتوا
فیلتر بر اساس سبک محتوا
نوشته‌ها
برگه‌ها
پایگاه مستندات

سازمان ثبت ماهیت اجرایی دارد

5/5

اشتراک‌گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در email

لینک کوتاه مطلب

https://www.notary662th.ir/?p=14306

پست‌های مرتبط

سازمان ثبت ماهیت اجرایی دارد/ الحاق سازمان ثبت به وزارت کشور منجر به تسریع امور ثبتی می‌شود

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تاکید بر اینکه ماهیت سازمان ثبت اسناد و املاک کاملا اجرایی است، گفت: به نظر می‌رسد این اقدام بتواند به پیشرفت امور کمک کند.

علی بختیار در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره طرح انتزاع سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از قوه قضاییه و الحاق آن به وزارت کشور، افزود: از آنجایی که ماهیت سازمان ثبت ماهیت قضایی یا شبه قضایی نیست از سویی دیگر در اصل 156 قانون اساسی وظایف قوه قضاییه در 5 بند مشخص شده که اجرای عدالت و وظایف اصلی قوه قضاییه در آن اشاره شده بهتر است این سازمان از قوه قضائیه منتزع شود.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در گذشته نیز طرح اولیه ای برای انتزاع سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و الحاق آن به وزارت دادگستری مطرح شد که شورای نگهبان به آن ایراد اصل 160 قانون اساسی وارد دانست که بر اساس آن وظیفه وزارت دادگستری کاملا مشخص است لذا شورای نگهبان اعلام کرد سازمان ثبت اسناد و املاک نمی تواند زیرمجموعه وزارت دادگستری باشد.

وی یادآور شد: با توجه به ایراد مذکور نسبت به انتزاع سازمان ثبت اسناد و املاک از قوه قضاییه به وزارت دادگستری، پیشنهادی مبنی بر الحاق این سازمان به وزارت کشور مطرح شد تا قوه قضاییه بتواند روی وظایف اصلی خود تمرکز کند تا به احقاق حقوق مردم، برقراری عدالت و مبارزه با فساد منتهی شود.

بختیار تاکید کرد: از سویی دیگر نمایندگان درخواست کننده طرح انتزاع سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از قوه قضاییه و الحاق آن به وزارت کشور بر این باور هستند تا سازمان ثبت را با رویکرد خلاقانه همسو کنند و با نوآوری ها به بحث مالکیت فکری و معنوی بپردازد و آن مورد پیگیری قرار گیرد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، گفت: ماهیت سازمان ثبت اسناد و املاک کاملا اجرایی است و به نظر می رسد این اقدام بتواند به پیشرفت امور کمک بهتری کند.

- دیدگاه‌ها -

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از آنجا که خدمات دفاتر اسناد رسمی گستره‌ایی به وسعت ایران اسلامی دارد ما را برآن داشت تا در جهت هرچه بیشتر آشنا کردن مردم با مزایای سند رسمی و در عین حال ارائه اطلاعات مفید و کاربردی به جامعه فرهیخته دفاتر اسناد رسمی گامی ولو اندک در جهت توسعه سند رسمی که ارتباط تنگاتنگی با امنیت اجتماعی جامعه دارد برداریم بدین منظور سایت مذکور در جهت ارائه آخرین اخبار و اطلاعات باذکر این نکته که فاقد هرگونه جنبه تبلیغاتی می‌باشد جهت خدمت به مردم و جامعه دفاتر اسناد رسمی راه اندازی نموده و دست یاری به سوی همه فرهیختگان جامعه حقوقی کشور دراز کرده و اسمتدادی به روشنی آفتاب دانش میطلبیم.

تمامی حقوق مطالب و اطلاعات برای دفتر اسناد رسمی 662 تهران محفوظ می‌باشد، هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی خواهد داشت.