جستجو
فیلترهای عمومی
دقیقا همین عنوان
جستجو در عناوین
جستجو در متن محتوا
فیلتر بر اساس سبک محتوا
نوشته‌ها
برگه‌ها
پایگاه مستندات

نظارت و بازرسی کانون

5/5
نظارت و بازرسی کانون

مرجع بازرسی جهت مبارزه با فساد باید فعال ، پیگیر ،قاطع باشد.

 

نظارت کانون‌ بر جامعه خود بسیار موضوع مهمی است؛ کانون وظیفه دارد کمیسیون‌ نظارت و بازرسی خود را فعال کرده تا با ابزار قانونی، قدرت کنترل کسانی را که به چهره جامعه کاتبین بالعدل خدشه وارد می‌کنند، داشته باشد.

این خود نظارتی به معنی ایذاء همکاران نیست بلکه برای این است که استثنائاً با افرادی که تخلفات عدیده دارند با قدرت برخورد کنیم تا صنف کتابت در معرض آسیب قرار نگیرد.

تبعیض ما را آلوده می‌کند و از این موضع در مقابل متخلفان با قدرت ، عقب نشینی نباید کرد .

امیدوارم این نظارت و بازرسی توسط کانون‌ جدی گرفته شود، اگر خود نظارتی را به خودسانسوری بسپاریم ، به کل نهاد سردفتری آسیب می‌زنیم.

گرچه معتقدم این صنف هنوز از سالم‌ترین اصناف کشور است و این به آن مفهوم نیست که استثنائاتی وجود نداشته باشد.

باید کمیسونی جهت بررسی عملکرد برخی دفتران شهره به خلاف تشکیل و با تاکید بر این موضوع که حرمت افراد در تحقیقات کمیسیون‌ها باید رعایت شود، و همچنین اعضای کمیسیون‌ ها هم باید اهل صداقت در گفتار، نوشتار و رفتار باشند. گزارش‌ ها باید محرمانه باشد و امانتداری در حین رسیدگی و بعد از آن توسط اعضا رعایت شود.

- دیدگاه‌ها -

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

از آنجا که خدمات دفاتر اسناد رسمی گستره‌ایی به وسعت ایران اسلامی دارد ما را برآن داشت تا در جهت هرچه بیشتر آشنا کردن مردم با مزایای سند رسمی و در عین حال ارائه اطلاعات مفید و کاربردی به جامعه فرهیخته دفاتر اسناد رسمی گامی ولو اندک در جهت توسعه سند رسمی که ارتباط تنگاتنگی با امنیت اجتماعی جامعه دارد برداریم بدین منظور سایت مذکور در جهت ارائه آخرین اخبار و اطلاعات باذکر این نکته که فاقد هرگونه جنبه تبلیغاتی می‌باشد جهت خدمت به مردم و جامعه دفاتر اسناد رسمی راه اندازی نموده و دست یاری به سوی همه فرهیختگان جامعه حقوقی کشور دراز کرده و اسمتدادی به روشنی آفتاب دانش میطلبیم.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق مطالب و اطلاعات برای دفتر اسناد رسمی 662 تهران محفوظ می‌باشد، هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی خواهد داشت.

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x