سکوت در برابر هجمه های رسانه ای

5/5
سکوت در برابر هجمه های رسانه ای

اشتراک‌گذاری

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در email

لینک کوتاه مطلب

https://www.notary662th.ir/?p=3067

شاید برای شمار کاربردی باشد

متاسفانه در جامعه امروزی و در شرایط فرهنگی عصر حاضر ، صدا و سیما نقش بر جسته ای در تخدیش چهره جامعه کاتبین بالعدل و تخریب نهاد سردفتری و دفتریاری داشته است.
به خوبی می دانیم اثرگذاری رسانه ها خصوصاً صدا و سیما با پیامدهای دراز مدت بر عموم جامعه و فرهنگ مردم امری اجتناب ناپذیر است، لذا ضروری به نظر می رسد به مقابله با اثرات منفی بلند مدت این اقدام صدا و سیما برخواست گرچه رسانه ها و از همه مهمتر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران باید مستقل از هر گونه نهاد و سیاستی باشد ولیکن متاسفانه در سال‌های اخیر شاهد بودیم که مجریان صدا و سیما در عین ناآگاهی وعدم اشراف به قوانین و مقررات به دنبال کسب سود سیاسی و اقتصادی همراه با جانبداری از اشخاص و نهادهای خاص هستند همانطور که شاهد هستیم مدتی است صدا و سیما به تخریب جامعه کتابت روی آورده است این در حالی است که وظیفه صدا و سیما در مقابله با بد اخلاقی و فرهنگ سازی است

شایان توجه است، این اصل که هر معلولی یک علتی دارد، مورد پذیرش همگان است. شاید بتوان علت این اقدامات رسانه را سکوت جامعه سردفتران و دفتریاران دانست. سکوتی دیرینه که از بی توجهی ناشی می شود.

هیچگونه شکایت و اعتراضی در طی سالیان گذشته صورت نگرفته تا وخامت امر به این حد رشد ننماید و تا انجا پیش برود که از هر دو سه برنامه یکی از آنها به جامعه خدوم کاتبین بالعدل توهین مینماید.
خاطرم است در فیلمی به صنف پزشکان توهین شده بود به گونه ای که این موضوع برای مخاطبین تلقین می شد که پزشکان افرادی بی سواد هستند، اما اعتراضات این صنف موجب عدم تکرار این موارد مشابه شد.

بنابراین بهتر است جامعه کتابت نیز از خواب گران بیدار شده  ونسبت به  دست به اعتراض بزنند شاید در برنامه های دیگر، خانواده سردفتران را بدین صورت بد جلوه داده نشود .و سکوت در برابر هجمه های رسانه ای را بشکنند .

عموماً مردم از مشکلات سردفتران ، هزینه ها وتلاش ما در جهت حفظ بهداشت حقوقی جامعه، استرس ها و ایثارها و در یک کلام سختی هایی که خانواده دفاتر اسناد رسمی متقبل می گردد، آگاهی ندارند ، بنابراین لازم است کانون سردفتران با اطلاع رسانی های صحیح و جامع و تصویر ساز زحمات و مشکلات را بر عموم اشکار کند.

مشکلات ما در این مسیر بسیار زیاد است که نسبت به بخشی از آن لازم است کانون سردفتران و دفتریاران و شورای عالی سردفتران و همچنین کمیته پارلمانی کانون همت نموده و سکوت خود را بشکنند. بازیابی احترام و شان خانواده کتابت و حفظ و ارتقاء جایگاه ، همت جمعی و مشترک همگان را می طلبد امروز جامعه سردفتران و دفتریاران نیازمند همکاری مشترک و همدلانه تمامی اعضا و همچنین معاونت قوه قضاییه در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با جلب نظر مثبت و حمایتی ریاست محترم قوه قضاییه میباشد و در این مسیر کانون سردفتران و دفتریاران باید با تأسیس پایگاه ارتباطی چند رسانه ای مستقل حرفه ای و فراگیر با استفاده از فعالان حرفه‌ای حوزه رسانه و ارتباط عمومی به منظور معرفی جایگاه رفیع سردفتری و مقابله با هجمه‌های وارده از سوی صدا و سیما و سایر رسانه ها قدم بردارد و همچنین با تعامل و هم افزایی با سایر تشکل ها و سازمان های صنفی به منظور تبیین و تقویت جایگاه و تلاش خانواده کتابت در حفظ بهداشت حقوقی جامعه در اذهان عمومی مردم و کارگزاران حکومتی تلاش نماید.

در تعجبم که چنین موضوع مهمی در منظر سروران عزیز ما در هیئت مدیره کانون سردفتران و دفتریاران فاقد هرگونه ارزش، اهمیت و اولویت بوده که تاکنون با سکوت و بی توجهی و عدم اعلام نظر مواجه گردیده است.

- دیدگاه‌ها -

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

از آنجا که خدمات دفاتر اسناد رسمی گستره‌ایی به وسعت ایران اسلامی دارد ما را برآن داشت تا در جهت هرچه بیشتر آشنا کردن مردم با مزایای سند رسمی و در عین حال ارائه اطلاعات مفید و کاربردی به جامعه فرهیخته دفاتر اسناد رسمی گامی ولو اندک در جهت توسعه سند رسمی که ارتباط تنگاتنگی با امنیت اجتماعی جامعه دارد برداریم بدین منظور سایت مذکور در جهت ارائه آخرین اخبار و اطلاعات باذکر این نکته که فاقد هرگونه جنبه تبلیغاتی می‌باشد جهت خدمت به مردم و جامعه دفاتر اسناد رسمی راه اندازی نموده و دست یاری به سوی همه فرهیختگان جامعه حقوقی کشور دراز کرده و اسمتدادی به روشنی آفتاب دانش میطلبیم.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق مطالب و اطلاعات برای دفتر اسناد رسمی 662 تهران محفوظ می‌باشد، هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی خواهد داشت.