فیلترهای عمومی
دقیقا همین عنوان
جستجو در عناوین
جستجو در متن محتوا
فیلتر بر اساس سبک محتوا
نوشته‌ها
برگه‌ها
پایگاه مستندات

پیشرفت ثبت اراضی استان اردبیل در سامانه کاداستر

رئیس کل دادگستری اردبیل: ثبت اراضی استان در سامانه کاداستر از پیشرفت خوبی برخوردار بوده است

به گزارش خبرگزاری میزان، به همت دادگستری استان، جلسه مشترک شورای حفظ حقوق بیت الملل در امور اراضی استان با قضات عضو هیئت‌های تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی و ساختمان‌های فاقد سند استان برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین کثیرلو، در این جلسه با تشریح اهمیّت لزوم صدور سند برای اراضی و ساختمان‌های فاقد سند گفت: مسلماً تعیین تکیف و صدور سند برای اینگونه اراضی و ساختمان‌ها از وقوع اختلافات ملکی جلوگیری کرده و از میزان ورودی پرونده‌ها به محاکم قضایی پیشگیری می‌کند.

وی با اعلام اینکه خوشبختانه ثبت اراضی استان در سامانه کاداستر از پیشرفت خوبی برخوردار بوده، بیان کرد: تداوم و استمرار و کسب موفقیت در خصوص ثبت در سامانه کاداستر و صدور سند تک برگی برای زمین‌های ملی و اراضی زراعی مسلماً مرهون همکاری، هماهنگی، تلاش همه مدیران دستگاه‌ها و نهاد‌های ذیربط خواهد بود.

وی تاکید کرد: روند ثبت اراضی در سامانه کاداستر در استان باید شتاب بیشتری بگیرد لذا ضروری است با در نظر گرفتن دقت در موضوع و با استفاده از ظرفیّت شورای حفظ حقوق بیت المال و با اتّخاذ راهکار‌های لازم قانونی نسبت به رفع موانع و مشکلات گام‌های موثری برداشته شود.

رئیس کل دادگستری استان با قدردانی از ورود دادستانی در خصوص صدور سند تک برگی برای اراضی ملّی و منابع طبیعی بر لزوم همکاری و هماهنگی سایر دستگاه‌های اجرایی متولی با دستگاه قضایی استان برای سند دار کردن اراضی کشاورزی تاکید کرد.

وی بار دیگر از نهاد‌های فرهنگی از جمله صدا و سیما، اصحاب رسانه و ائمه جمعه و جماعات شهرستان‌های استان خواست تا با روشنگری و آگاه‌سازی مردم بر ایجاد رغبت در بین زارعین برای ثبت زمین‌های خود در سامانه کاداستر و دریافت سند تک برگی اقدام کنند.

 دادستان مرکز استان هم در این جلسه با قدر دانی از اقدامات صورت گرفته در خصوص ثبت اراضی ملی و منابع طبیعی استان در سامانه کاداستر و صدور سند تک برگی بر آن‌ها بر لزوم عزم جدی دستگاه‌های اجرایی ذیربط به منظور تسریع در صدور سند تک برگی برای اراضی کشاورزی استان تاکید کرد.

طباطبایی در ادامه با بیان اینکه نظر به اهمیت موضوع، برای سومین بار است که در سال جدید در این خصوص جلسه برگزار می‌شود، تصریح کرد: باید همه مصوبات جلسات به صورت دقیق و برنامه ریزی شده انجام شود تا نتیجه جلسات نمود عینی و عملی داشته باشد و مردم نیز به طور ملموس آن‌ها را در جامعه احساس کنند.

وی با بیان اینکه دستگاه قضایی استان از اقدامات قانونی دستگاه‌های ذیربط در تسریع ثبت اراضی زراعی استان حمایت می‌کند، گفت: در صورت مشاهده هر گونه سهل‌انگاری و یا اهمال در موضوع از سوی مدیران، پرونده‌ای در دادسرا تشکیل شده و مطابق با قانون با متخلفین برخورد می‌شود.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان در جریان این جلسه نیز با ارایه گزارشی از وضعیت اراضی ملی و کشاورزی ثبت شده در سامانه کاداستر گفت: خوشبختانه با حمایت‌های قانونی دستگاه‌های قضایی استان و با هماهنگی‌ها و تلاش‌های انجام گرفته تمام اراضی ملی استان در سامانه کاداستر ثبت شده و سند تک برگی برای آن صادر شده است.

بحث و تبادل نظر و ارایه پیشنهادات و راهکار‌های لازم از سوی اعضاء از دیگر موضوعات این جلسه بود.

- دیدگاه‌ها -

guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها